Betértünk hát a városközponti üzlethelyiségbe, amely utcai kiírásában most Víg Kovász Pékbisztróként hirdeti magát, de netes kommunikációjukban helyenként még mindig szerepel, ha zárójelesen is, a Panificio il Basilico Debrecen név. 2025. szeptemberben tették közzé a Víghkovász Pékbisztró közösségi oldalán, hogy névváltozás és arculatváltás történt a házuk táján, de a Vígh család ígérte, hogy továbbra is teljes szívükből és ugyanolyan lelkesedéssel sütik tovább a kovászos finomságokat. Ebből vettünk mintát ma, hogy Debrecenben jártunk a Múzeumok Éjszakája alkalmából. Szombaton is nyitva vannak 19 óráig, így nem kellett attól tartanunk, hogy hamarosan bezárnak, vagy hogy már nem lesz választék. Az üvegpultokban egymás mellett sorakoztak a szebbnél-szebb, ínycsiklandó készítmények, áttekinteni is nehéz volt a kínálatot. Ebéd céljára kértünk egy kenyérlángost és egy több sajttal ízesített tekercset. A lángost kicsit megmelegítették a kedves, mosolygós ifjú eladónők, majd abban is segített egyikük, hogy a hűtőszekrényből hideg ásványvíz kerüljön elő, valahonnan hátulról. Ez nem igazán sikerült, sajnos a látványhűtők mintha gyengén bírnák a strapát a kánikulában. De nem volt ez komoly probléma. Jó étvággyal magunkba tömtük a finomságokat. Majd megküzdöttünk a feladattal, hogy elvitelre mit válasszunk. Nem volt könnyű dönteni. Végül hoztunk haza kétféle perecet és egy fahéjas-diós csigát. Mindezért fizettünk 4865 forintot, amit nem tartunk soknak. Kaptunk finomságokat, kedvességet és kellemes környezetet. Jövünk máskor is!