ZigZag étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg ZigZag értékeléseit!

Olvasd el ZigZag étterem értékeléseit!

ZigZag értékelései

Ne nézz körül, a tányérodra figyelj inkább -

Taste Of India Budapest

2019. januárban, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. január 13.
Évek óta felbukkan a városban itt-ott a Taste of India indiai gyorsétterem. Először Óbudán, a Kolosy Piac mögötti kis utcában talán 3-4 évvel ezelőtt, azután tavaly a 13. kerületben a Hollán Ernő utcában nyitottak egy egységet egy kis szuterénben, majd rátaláltam indiai étel-keresés kapcsán a világhálón erre az egységükre, ami a Boráros térnél található.
2019. januárban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. január 12.
Már írtam róluk korábban, de egy aktuális beszámolót azért megejtek, amíg friss az "élmény". A fagyikat és az újhullámos desszerteket már több értékelővel közösen kiértékeltük, viszont eddig a cukormentes kínálatról nem esett szó. A sütemények között mindösszesen 2 féle cukormentes volt (hétköznap késő délután), nagyon hasonlóak, csak egy színárnyalatnyi volt köztük az eltérés, amúgy félgömb alakú, sima, dísztelen kívülről.
Olasz szendvicskék -

Vini Cicchetteria Budapest

Értékelt: 2019. január 12.
A múlt héten vettem észre teljesen véletlenül, a nyitásról - ami mint megtudtam, 3 hónappal ezelőtt történt - nem is hallottam, pedig légvonalban a mi házunktól kb. 50 méterre esik. Az előző években több néven működött itt bár, kávézó, legutóbb valami kreatív festősuli amatőröknek (amolyan "Te is lehetsz Picasso" klub), sőt, még előtte meg valami boszorkány-jósda is szerencsét próbált itt (hát nem jött be.
Adjatok egy tallért! -

Szamos Marcipán - Mammut Budapest

Értékelt: 2019. január 12.
A Mammut II. Plázában az emeleten, közvetlenül a mozgólépcső mellett található meg a Szamos. Cukrászdának nevezni nem lehet, mert ez inkább egy kis kioszk, egy stand, ami miatt a helyben sütizés nem igazán opció. Bár kicsit odébb vannak ülőhelyek, de azok nem célzottan a Szamoshoz tartoznak, emiatt "rendes" tányért, villát nem fognak adni a sütik mellé.
Új süti az újhullámban Újlipótban -

Marangona Cukrászda Budapest

Értékelt: 2019. január 12.
A Marangona Cukrászműhelyt a budai oldalon a Mechwart ligetnél már évekkel ezelőtt felfedeztem, nagyon klassz sütiket és egyéb finomságokat készítettek, hozzá vintage, babapúder berendezés, romantikus kis hely, bár elég drága. A kerületi facebook csoportban olvastam, hogy a 13.
Értékelt: 2019. január 12.
Amikor decemberben a közeli TIT Stúdióban jártam ásványbörzén, akkor észrevettem és fel is írtam a listámra ezt az éttermet, de legközelebb csak mostanában jártam errefelé. 11. kerület, a Kosztolányi Dezső tértől pár méterre, kis szuterén, nem akadálymentesített lépcsőn lehet lejutni.
Jó hely, jó embereknek -

Zacc Café & Bar Budapest

Értékelt: 2019. január 12.
A 11. kerületben a Kosztolányi Dezső tér és Újbuda-Központ között található kávézó. A portálon a nevét látva beugrott, hogy olvastam már egy értékelést itt róla. Érdekesség, hogy a Duna másik, pesti oldalán a 13. kerületben szintén létezik egy Zacc névre hallgató kávézó, de dizájn, berendezés, stílus alapján puszta névazonosság, nem egy láncról van szó.
Kedvcsináló élvezetek -

Enjoy Budapest Café Budapest

Értékelt: 2019. január 6.
A VIII. kerületben, a Corvin Plaza közelében, egy új építésű ház földszintjén található újdonsült kávézó és bár. A kávézón belül található a szintén az épületben helyet kapó Corvinext apartmanház/hostel recepciója is, ahol leginkább külföldi egyetemisták szállnak meg. A belső tér tágas, elég sok asztal van, nagyobb társaságokat is tudnak fogadni, ingyenes wifi van, jól működik.
A pingvin új frakkot öltött magára -

Pingvin Pub Budapest

Értékelt: 2019. január 6.
A Pingvinben először több mint 20 évvel ezelőtt jártam, mivel a közeli TIT Stúdióba jártunk heti rendszerességgel egy gyűjtőklubba. A klubéletet - ha csak tehettük és belefért az időnkbe - rendszeresen a Pingvinben folytattuk, amely akkoriban egy kommersz, füstös kocsma volt, de diáktól a nyugdíjasig minden korosztály megfordult itt.
Értékelt: 2019. január 6.
Erről a helyről is a Magyar Konyha Top 100 Gasztro-kalauzában olvastam, amely a 11. kerületi Fehérvári úti Vásárcsarnok galériaszintjén található. Ha errefelé volt dolgom, leginkább a Csarnok melletti Allée-ban ettem valamit, bár különösebben nem voltam ott elájulva egyik étkezde kínálatától sem, nagyjából hasonlatos a többi pláza felhozatalához, legtöbbjük a gyorsétkezdés láncok közül való, most nem sorolnám fel.