2020. novemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. november 22.
Születésnapi bulin jártunk itt a gyerekekkel, a járványügyi rendelkezések szigorítása előtti hétvégén. Ez egy beltéri élménypark a 13. kerület Vizafogó részén, egy csarnokszerű épületben. Főleg ugrálós játékok vannak itt: óriás trambulin, sorozatugró-pálya, egyensúlyozó pálya, nindzsa mászópálya, vízesés trambulin, 30 részes trambulinfal, lengőtrapéz, kosaras zsákolópálya.
A játékpályákra kizárólag cipő nélkül, speciális csúszásgátlós talpú zokniban lehet belépni. Ezt meg lehet venni a helyszínen (650 Ft), de lehet otthonról is vinni. A belépőjegyek időre szólnak, 60-90-120 percre. Hétköznap olcsóbb, mint hétvégén és van többféle gyerekkedvezmény és családi jegy. Van az emeleten öltöző, lent zárható szekrények a táskáknak, kabátoknak. Egy elég színvonalas büféjük van. A gyerekek nagyon jól érezték magukat itt, várjuk már a járvány végét, hogy újra lehessen menni!
Hasznos volt ez az értékelés?
2020. októberben, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. november 17. -
1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Viszonylag nagy merítés alapján hazánk egyik legjobb gyógyfürdőjének tartom az egerszalókit. A Saliris Hotelből zárt üvegfolyosón keresztül biztosított a fürdőbe átjutás, fürdőköpenyt, törölközőt a szálloda biztosított számunkra, és természetesen a szállóvendégek részére a fürdő használata korlátlanul rendelkezésre áll a nyitva tartási időben 10-21 óra között.
Ha jól emlékszem, minden nap van olyan idősáv 1-2 óra, amikor külsős vendégek nem jöhetnek be a fürdőbe, csak a szállóvendégek. Ettől függetlenül mi nem tapasztaltunk nagy tumultust, pedig őszi szünet idején jártunk itt, és hétvége is beleesett az itt tartózkodás idejébe. 17 medencében összesen 1900 m2 vízfelülettel rendelkezik a fürdő, és nagy pozitívum volt, hogy a medencék a főszezonon kívül is zavartalanul üzemeltek. Alapvetően 2 oldalra osztott a fürdő, a melegebb, 38 fokos medence főleg gyógyvízként az idősebb korosztály számára ajánlott, míg a másik oldalon 33 fok körüli a medencék vize, itt a fiatalabbak hancúroznak, csúszda, ugrólépcső is biztosított. Számos zuhatag, hátmasszírozó, élmény- és pezsgőmedence van. Továbbá illatos aromaterápiás medence és egy visszhangos medence is. Mindkét nagy benti medencéből ki lehet úszni a kinti szabadtéri medence-folytatásba. A meleg víznek köszönhetően akár télen is lehet fürdőzni a kinti részeken is. A melegebb vizű kinti medencék mellett látható a sódomb, egészen közelről. Este nagyon hangulatos kimenni fürdőzni. A kinti részen a Tó büfé és a sörkert kizárólag nyáron üzemel. A fürdő területére karszalaggal lehet belépni, és karszalaggal lehet fizetni a benti költéseket a szauna bárban, kávézóban, illetve az étteremben. Ezt a szállóvendégek távozáskor tudják fizetni a szállásköltséggel együtt. A szauna részleg külön belépő váltásával vehető igénybe, 2200 Ft a napijegy. Naponta több szauna szeánszot tartanak. A mosdók és a zuhanyzók megtalálása nem egyszerű, eléggé el vannak dugva, praktikus lenne több útba-igazító tábla. Pihenőágy kellő számban biztosított, de "jó magyar szokás" szerint itt is jellemző egyeseknél, hogy egész napra lefoglalják törölközőkkel, újsággal a medence közeli ágyakat, miközben órákon át nem is veszik igénybe, nincsenek is ott a fürdőben. A padló kövezete egyes részeken nagyon csúszós, néhány útvonalon - igen helyesen - műanyag szalagszőnyeget helyeztek ki, ez sokkal biztonságosabb. A személyzet nagyon kedves és segítőkész volt, egészségügyi ellátás biztosított (egyik lányomat érte egy kisebb baleset, ezért igénybe is kellett venni).
Hasznos volt ez az értékelés?
2020. októberben, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. november 15.
Az egerszalóki Tourinform irodában ajánlották ezt a közeli, kb. félórás autóútra lévő kastélyt számunkra, ami jó ötletnek tűnt egy kis kirándulásra. A kastély látogatásának kezdete egy kicsit furcsa volt, ugyanis a szomszédos szálloda recepciójába kellett bemenni, itt tudtunk belépőjegyet váltani, majd idegenvezetés nélkül önállóan és a magunk tempójában fedezhettük fel a kastély épületét.
Nem volt egyértelmű, hogy a kastély előtti park, ahonnan a legjobb kültéri fotókat lehet készíteni, egyáltalán látogatható-e, vagy mi csak "kiszöktünk" a résnyire nyitva hagyott kiskapun? A felnőtt belépő 1000 Ft, a gyerekeknek 500 Ft. A kastély 1774-78 között épült késő barokk, copf stílusban Szepessy Sámuel báró megbízásából. Adósság miatt a kastélyt De la Motte ezredes feleségének, Vécsey Annának adta el (2. férj), innen ered a kastély neve. A főkapu kőoszlopain két unikornis látható, ezek az Almássy család címerállatai, arra utalva, hogy a hölgy Almássy Antal özvegye volt. A kastély egészen 1869-ig állt az Almássy dinasztia tulajdonában. A 2. világháború után a kastély berendezését széthurcolták, a helyi TSZ használta, majd szövetségi üdülő lett, ekkor javították ki a freskókat és újították fel a kastély lepusztult belső tereit. A 70-es években újabb felújítások történtek. A kastély mellett található a külsőleg nem igazán ide illeszkedő Tündérkert Szálloda és az Ambrózia Bisztró (belül viszont klassz). A kastély elég kicsi, de mindkét szintje látogatható. A több teremben is látható falfestések és a plafon freskók igen mutatósak, szépek, színesek. Témájukat tekintve görög és római istenségek történeteit ábrázolják. Az ajtók és ablakkeretek tölgyfából készültek, érdekesség, hogy megmaradtak az eredeti barokk zárszerkezetek. Az emeletre felvezető lépcsősor igazán pompás, díszes. Itt vált világossá, hogy a szintemelkedés miatt, csak elölről 2 szintes a kastély, hátulról a nyugati homlokzat viszont csak egyszintes, egy tágas park felé néz, ahol sétautak, padok és egy kis játszótér található ma. A kastély legszebb helyisége a díszterem az emeleten, amely pazar fogadóhelyiségként funkcionált. Táncesteket, koncerteket, előadásokat tartottak itt egykoron, Déryné is fellépett itt. Copf stílusú cserépkályha látható a sarokban, a falakon rokokó vázák virágfüzérekkel.
Hasznos volt ez az értékelés?
Mielőtt betört a multi-kulti
- 2020. októberben, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. november 15.
A 70-es, 80-as években vadregényes körülmények között lehetett még élvezni az egerszalóki gyógyvíz jótékony hatásait, ingyenesen, szabadon, kerítések nélkül, éjjel-nappal egy nyitott medencében. Én akkor sajnos nem jutottam el ide, de ismerőseim közül többen is visszajártak. Egerszalók falutól kb.
2 km-re, Egertől 6 km-re található a Nosztalgia Fürdő, a nagy termálfürdőhöz vezető út sarkán, fizetős parkolóval. A strandfürdő három szabadtéri, termálvizes medencével rendelkezik, a víz hőmérsékletek: 36-37C, 37-38C és 38-39C fok. A régi nosztalgia-élményt idézi, hogy azóta is van lehetőség az éjszakai fürdőzésre, ugyanis hétvégén éjjel 1-ig nyitva tartanak. Az egész napos felnőtt belépő 1500 Ft-ba kerül. Nagyon szép természeti környezetben található a fürdő. A sódomb pár perces sétával elérhető, az ösvény a fürdő kerítése mögött vezet felfelé. A fürdőben szauna is található a medencéken kívül. WC, öltöző van, egyszerű, de kulturált, valamint egy kisbüfé, ahol lehet egyszerűbb apróságokat vásárolni, ha nem hozott magával éppen az ember. Tulajdonos szempontjából egyébiránt ez a fürdő is a Saliris-csoporthoz tartozik.
Hasznos volt ez az értékelés?
A film volt a legjobb, de a többi is érdekes
- 2020. októberben, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. november 7.
A falu szélén található, riolittufába vájt barlanglakások a 17-18. században készültek, összesen 33 barlanglakás volt a településen, és egészen a 20. század végéig lakták is őket, igaz, az utolsó években már önkéntes lakásfoglalókként. A helyi önkormányzat fantáziát látott a területben, felvásárolta a leromlott állapotú építményeket, amelyek gondos, igényes felújítást követően örökségvédelem alá kerültek.
A belépő 1 felnőtt és 3 gyerek részére 1600 Ft volt, plusz a 3D-s filmvetítés 1200 Ft. A filmmel kezdtünk, ami nagyon fellelkesítette a gyerekeket, mivel nemcsak a település és a barlanglakások közelmúltbéli történetét mutatták be, de a környék földtörténeti keletkezését is, sok dínóval, ötletesen, érdekesen. Az egykori igen szerény, nem egészséges hajlékokban a falu legszegényebb családjai laktak, akár 10-12-en is a szobakonyhában. A mindennapi életkörülmények mellett régi mesterségeket és azok eszközei, szerszámait is bemutatják a kiállításon. Érdekes, informatív volt az idegenvezetés, a gyerekek sokat kérdezhettek. Szintén a kiállítás részét képezi a szomszédos telken lévő Sáfránykert, ahol fűszernövényeket termesztenek.
Hasznos volt ez az értékelés?
2020. júliusban, barátokkal járt itt

Értékelt: 2020. október 24.
Az Esztergomi Bazilika az ország egyik leghíresebb szakrális-vallási épülete. Hivatalos neve Nagyboldogasszony– és Szent Adalbert-fő-székesegyház, Magyarország legnagyobb egyházi épülete, de európai viszonylatban is a legméretesebbek közé tartozik, illetve egyúttal hazánk legmagasabb épülete. Az altemplomtól a kupola gömbjéig 100 méter a magassága, hatalmas, monumentális, lenyűgöző épület.
Legutóbbi látogatásom idején sajnos a homlokzat bal oldala fel volt állványozva. A helyén álló eredeti templomot Szent István király emelte. A jelenlegi templomot klasszicista és óegyiptomi (altemplom) stílusban 1822-ben kezdték építeni, a felszentelésére 1856-ban került sor, jóval a befejezés előtt, Liszt Ferenc ekkor vezényelte itt élőben a kifejezetten e célra írt Esztergomi misét és Ferenc József is részt vett a ceremónián, ahogy ez a márvány emléktáblán is olvasható. A felnőtt kombinált belépőjegy 1500 Ft-ba került, ami az altemplom, a kincstár, a panorámaterem, valamint a kupolakilátó megtekintését is tartalmazta. A kupolából a kilátás pazar, vétek lenne kihagyni. Az altemplomban Mindszenty József hercegprímás sírhelye érdemel külön figyelmet. Igazából a bazilika számos eleme különleges, pl. az orgona, a harangok, a kupola vagy a Bakócz kápolna, amely a magyarországi reneszánsz építészet egyetlen megmaradt alkotása.
Hasznos volt ez az értékelés?
Kastélyrom, őzgidák, tavirózsa
- 2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. október 18.
Elhagyatott épületeket bemutató web-oldalon találtam rá a pósteleki Széchényi-Wenckheim kastély megragadó fényképeire, amely romjaiban is igen látványos, így amikor nyaralásunkat Békés megyében töltöttük, ide is ellátogattunk egy kisebb kirándulásra. A helyszínre leparkolva derült ki, hogy a kastélyon kívül egyéb érdekes látnivalók is vannak.
Egy kis állatsimogató lovakkal, szamarakkal, őzekkel, szarvasokkal. Láttunk és simogattunk 3 szelíd és barátságos őzgidát. Teljesen véletlenül, de pont sikerült kifogni az állatok etetési idejét is. A Mókus csárda előtt egy játszótér is található, illetve a közelében egy kemping. A kastély mögötti tavirózsás tó is nagyon szép és az egész parkerdő. Nyugis, békés, csendes. A kastélyromra több helyütt ki van írva, hogy omlásveszélyes az épület. Sajnos látszik, hogy egyre jobban romlik az állapota, a falakat fokozatosan visszafoglalja a természet, egyre jobban benövik a fák és a növényzet. Biztosan nagyon sokba kerülnek a felújítás, de még az állagmegóvás is, de szerintem vétek, hogy hagyják elpusztulni, tönkremenni ezt a kastélyt is.
Hasznos volt ez az értékelés?
Olyan volt, mint egy rosszféle állatmenhely
- 2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. október 18.
A kisváros északi részén, egy családi ház udvarán alakították ki az állatparkot, amelyről a szállásunkon hallottunk. A birtok a kert mögött kiszélesedve tovább folytatódik. Ottjártunkkor nyári tábor helyszínéül is szolgált, de párhuzamosan egyéb látogatókat is fogadtak. Számomra ledöbbentő volt az az igénytelenség és rendezetlenség, ami az egész helyet betöltötte.
Egy fészer szerű helyen terráriumokban voltak hüllők, olyan koszosak voltak az üvegek, hogy alig lehetett belátni és penetráns szagok telítették be a levegőt. Én szinte kimenekültem innen. Az udvar sáros, gazos volt. Nem voltak információs vagy útbaigazító táblák, vagy egy összefoglaló bemutatkozó anyag vagy élő vezetés, ami alapján a gyerekek jobban megismerhették volna az állatokat. A mosdó is nagyon lepusztult és koszos volt. Voltunk már másutt az országban kisebb állatparkban, vadasparkban, de még sehol nem tapasztaltam ilyen rossz körülményeket. A családi belépő 3300 Ft-ba került, csak készpénzzel lehetett fizetni. A szálláson kapott szórólap szerint 10. 000 m2-en közel 100 állatfaj látható, nem számoltam utána, minden esetre ló, szamár, nyulak, róka, őz, madárpók, madarak is voltak többek között.
Hasznos volt ez az értékelés?
Tanösvény magasan a ligetben
- 2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. október 16.
Gyomaendrőd kisváros Békés megyében, a Hármas-Kőrös partján található. A település keleti részén található a szép zöld, fás Erzsébet liget, a gyógyfürdő és a kemping közelében. A Liget Sörözőnél parkoltunk le, innen sétáltunk be a Lombkorona tanösvényhez, amelyre vonatkozóan nem láttunk sehol útbaigazító táblát és többeket meg kellett kérdezni, hogy pontosan merre található.
Még a helyiek sem igen tudták. Az Erzsébet ligetet egyébként Sissi királynő emlékére hozták létre a múlt század elején, egy mesterséges, telepített parkerdő. A lombkorona tanösvény 200 m hosszú, a kilátó 15 méter magas. A családi belépő 5 főre 2400 Ft, szerintem ez elég drága, nem is csoda, hogy rajtunk kívül más nem volt, míg a park ingyenes részén többen is. Eléggé árnyékos a hely, ugyanakkor nagyon sok volt a szúnyog. Ebben valószínűleg közrejátszott az is, hogy egyik oldalon a folyó határolja a ligetet. Nagyon szép a kilátás a kilátó tetejéről a városra, a templom épületére és a folyópartra. A város felől egy új hídon is megközelíthető gyalogosan vagy biciklivel a liget. A lomkorona tanösvény mellett a ligetben kialakítottak egy 1000 méter hosszú erdei tanösvényt és egy vízi tanösvényt is. A tanösvényen interaktív fejlesztő játékok, ismeretterjesztő táblák találhatóak a környékbeli madárvilágról, rovarokról, növényekről. A tanösvény közelében játszótér is van. Tetszett, hogy több madáretetőt is láttunk.
Hasznos volt ez az értékelés?
Dicsőséges múltnak emléke
- 2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt

Értékelt: 2020. október 11.
Kétszer jártam életemben Gyulán, s mind a kétszer el is látogattam a gyulai várba. A 2. alkalomra idén nyáron családi nyaralásunk keretében került sor. Az Almásy-kastély után jöttünk át ebbe a várba, mivel kombinált jegyet váltottunk a két épületbe. A vár kívülről nagyon impozáns, gyerekkorunkból emlékezetes, hogy a szerencsi csokiszeleten ez a vár is szerepelt.
A gyulai vár az egykori Magyar Királyság alföldi vidékeinek egyetlen, épen megmaradt síkvidéki gótikus téglavára, a Fehér-Kőrös ívében. Gyulát és környékét 1403-ban adományozta Luxemburgi Zsigmond király Maróti János macsói bánnak. A Marótiak kihalásával a terület Hunyadi Mátyás királyunk tulajdonába került, aki fiának, Corvin Jánosnak adományozta. Utána a 16. század elején Frangepán Beatrix, Corvin János felesége, Mátyás király menye birtoka lett, ami akkoriban elég egyedi dolognak bizonyult, mármint, hogy egy asszony legyen a vár birtokosa. Mivel a térség kőben igen szegényes, a vár a Körösök adta agyagból kiégetett téglából épült. A vizesárokkal védett, erődített vár a 16. század második felében Eger és Szigetvár mellett az ország három legerősebb végvárának egyike volt, azaz kiemelt védelmi jelentőséggel bírt. 1566-ban került török kézre, 63 napos (! ! ) elkeseredett küzdelem után Kerecsényi László várkapitány vezetésével feladták a magyar várvédők a várat, a kapitányt a törökök később kivégezték. A vár kívülről jó állapotban van, nagyon szép fekvésű. A belső részben az elmúlt években a nemzeti várprogram keretében megkezdődött a felújítás. A belső udvarban nyári szabadtéri színház működik. Összesen 24 kiállítóterme van a várnak, várbörtön, éléskamra, kovácsműhely, fazekasműhely, kápolna, várúri lakosztályok, török szoba, fegyvertár, lovagterem is látható.
Hasznos volt ez az értékelés?