Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 269 városban
járt már
Felfedező 3786 helyen első értékelő
Népszerű író 2498 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 107542 feltöltött kép
Átlagos
2016. február 7., kollégákkal járt itt 35 Érdekes, hogy egymáshoz ennyire közel, néhány száz méterre egymástól 2 Kolbice street food lelőhely is működik. Egyikük, a szóban forgó az Arany János metrókijárónál lévő büfésor végén, míg a másik, ennél sokkal kulturáltabb körülmények között a Hold utcai piac galériaszintjén.
A metrónál lévő tulajdonképpen csak egy kis talponálló, leülni nem lehet, a pultnál lehet rendelni, és esős időben sem igazán javasolt, mert itt garantáltan bőrig ázik az ember. Persze ha a street food-ot szó szerint értelmezzük, itt pontosan erről van szó, mert az ember biztosan az utcán eszik, máshol nem is tudna. Az ételkínálatban a Kolbice megszokott formáit és ízeit találjuk, én itt próbáltam ki az ő hotdog verziójukat, abból is a München fantázianéven szereplőt, mivel a másik, Budapest névre hallgatót az eladó hölgy csípősnek mondta. 690 Ft-ért nem volt túlságosan drága, de ha figyelembe vesszük, hogy a nem kevésbé jó szomszédos Retró Lángososnál csak 380 Ft egy hotdog, bár igaz, nem ilyen dizájnos, azért érezzük, hogy nem ez a legolcsóbb hely a környéken. S pusztán egy darab hotdogtól itt sem lehet jóllakni. Nekem is inkább egy uzsonna volt csak, nem főétkezés. A kiszolgálás átlagos, kissé unott.
4Ételek / Italok
3Kiszolgálás
2Hangulat
3Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. február 7.egyedül járt itt 45 A Fény utcai piac földszintjén 2012-ben nyílt meg ez a kis családi vállalkozás, amely igazán széles választékban kínál paleo, vegán, glutén-, cukor-, laktózmentes és nyers, s többségében húsmentes ételeket. Nem köteleződtek el szigorúan egyik irányzat mellett sem, ez a sokszínűség teszi lehetővé, hogy mindenki megtalálhassa a saját életformájának vagy egészségügyi előírásainak megfelelő ételeket.
S ami még fontos, az ételek finomak, a torták tortának néznek ki, szépek és ízletesek, nem papírízűek. 4 féle zöldség- és gyümölcslevest (ottjártamkor szilva, alma, spenót, sütőtök), 3 féle tészta (tonhalas, olívás, paprikakrémes), salátát lehet enni ebédre vagy uzsonnára (18 óráig vannak nyitva), de egészséges reggeliket is kínálnak: joghurt müzlivel vagy zabpehellyel, Chia puding, omlett, gofri és szendvicsek is vannak. Frissen készült turmixok és kávé is szerepel a kínálatban. A paleo csokitorta mandulával ízletes volt, bár egy kissé összeállt, nem volt elég könnyed a tésztája. A családtagok szolgálják ki a vendégeket, jókedvűen, kedvesen. Kellemes, nyugalmas hely. Az extra alapanyagok miatt sajnos egyáltalán nem olcsó.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. február 7.egyedül járt itt 45 Újlipótváros szélén, ahol már tízemeletes házak sorakoznak, az egyik aljában található a 2 kockacukor. Cukrászdának nevezni talán túlzás, inkább kávézó-büfének mondanám. Lehet kérni kávét elvitelre (coffee to go), és persze helyben is lehet kortyolni.
Az etióp Sidamo kávéból készült espresso 320 Ft, a nagy Latte 660 Ft, ami azért a nem túl illusztris és belvárosinak sem mondható környéken meglehetősen sok, hiszen nem egy kifejezetten kézműves kávézóról beszélünk. Hasonlóképpen túlárazottnak gondolom a forró csokit is 770 Ft-ért, bár előnyére szóljon, hogy valódi csokiból készül, nem porból és elég nagy adag. Péksütemények (csokis párna, teljes kiőrlésű croissant), szalámis, sonkás, Camembert sajtos szendvicsek croissant-ból, "egészségesebb" sütemények, teljes kiőrlésű zabpelyhes vörösáfonyás és csupa csokis kekszek szerepelnek az ételkínálatban. Inkább reggelizős és napközbeni kávézós hely. Szerintem jobb időben érdemes helyben fogyasztani, mert akkor ki lehet ülni a kávézó elé. Bent elég szűkös a hely.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. február 7.egyedül járt itt 55 Izgalmas delikátesz üzlet és kóstolóbár a Királyi Pál utcában. Kizárólag Balaton környéki kistermelőktől, házi gazdaságokból, természetes forrásokból származó tejtermékeket, sajtokat, lekvárokat (Zsusska), befőtteket, szörpöket, húsárukat (sonka, kolbász, szalámi), fűszereket és gyógynövényeket, olajat, ecetet, mézet és természetesen borokat, pálinkát is árusítanak.
S majd el felejtettem, még kézműves édességek, csokoládék is vannak, az ARTIS balatonfüredi csokiműhelyből, illetve különlegességként levendulás mézeskalács . Levendula, menta, hárs, bodza és akác szörpjeik közül én az utóbbit választottam, nagyon kellemes, pikáns. A borok a Légli, Istvándy és Gergely Pincészetekből érkeztek. Stari kézműves söröket tartanak. 2 féle méretű ízelítő tálakat készítenek a házi sajtokból, sonkából, kolbászból, ahogy a vendégek szeretnék. Korrekt árak, családi vállalkozáshoz méltó barátságos, meleg kiszolgálás.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. február 7., kollégákkal járt itt 55 Ez a hely a saját felfedezésem, sosem olvastam még róla étteremajánlóban vagy gasztroblogban. A legendás underground WAVE lemezbolttal szemben található, többször is be akartam már ugrani ebédidőben, de olyankor mindig teltház és sorállás fogadott. De már akkor is éreztem, hogy ez szimpatikus, jó kis evőhely lesz, ami aztán később maximálisan igazolódott.
Elég kicsi hely, leülni az üvegportál mentén és a szemközti oldal falnál lehet, de sokan elvitelre vásárolnak. Érdemes inkább a reggeli vagy délelőtti órákban benézni, vagy akár telefonon lefoglalni a naponta változó kínálatból, amit szeretnénk, s így elkerülhető a hosszasabb várakozás. Ár-érték arányban, ízben és mennyiségben is kiváló, a kiszolgálás barátságos, nagyon kedves, úgy érzi az ember, hogy itt tényleg visszavárják. Tartalmas leves és desszert 490 Ft, napi tészta 990 Ft. Modern, fiatalos, sok friss idényzöldséget lehasználó, kreatív konyhát visznek. A fix kínálatban mindig szerepel 4-5 féle saláta (salátatálak 990 Ft-ért), quesadilla és panini melegszendvics, amelybe a töltelékeket ízlés szerint lehet összeválogatni. A reggeli menü 790 Ft, az ebédmenü 1490 Ft, amiben a napi leves mellett egy választott főétel és kávé szerepel. Szuper kis hely!
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. február 7.egyedül járt itt 45 Az egykori Szendzsó helyén a 2 volt tulajdonos egyike nevet váltva és kissé újrafazonírozva viszi tovább a reggeliző és kávézó hagyományait, kb. fél éve nyitották meg a KicsiZso-t a Margit híd budai hídfőjének közelében. Egy gasztroblogon olvastam róluk pozitív ajánlást, ez alapján kerestem fel a helyet, és valóban nem is okoztak csalódást.
Elfogadva a blogger javaslatát, én is a hely egyik specialitását, a libamájas bundás brióst próbáltam ki hagymalekvárral, friss rukkola salátával. A briós bundáskenyér szerűen van kisütve, ebbe kerül a gazdag töltelék. Enni elég nehézkes, kézzel szinte lehetetlen, késsel-villával meg olyan idétlen, erőltetett, szóval a vége mosakodás. A táblára krétával kiírt választék többi eleme is szimpatikus: szarvasgombás omlett, füstölt hátszínes szendvics mustáros majonézzel és uborkával, töltött bundás kenyér; bevállalósabbaknak még sült velőscsont is. Paleo tortaszeleteket is kínálnak. Árban felső középkategóriás. A hely leggyengébb pontja a mosdó, fogalmazhatok úgy is, hogy méltánytalan és igénytelen a helyhez képest. Reggel már fél 8-kor nyitnak, viszont korán, 6 után zárnak, és vasárnap egész nap zárva tartanak. Érdekes színfolt, érdemes kipróbálni, de a mindennapokra drága.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Talponálló a metrónál -
Retró Büfé Lángos-Palacsintázó - Bajcsy- Zsilinszky út Budapest
Jó
2016. február 7., kollégákkal járt itt 45 A környéken élők és dolgozók között a Retró Lángosos fogalommá vált, mindenki jól ismeri őket. Egy nagyon egyszerű talponálló büfé, a metrókijáró melletti üzletsoron. A fő profil a lángos, ezen kívül palacsinta, kürtöskalács, hot dog és italok szerepelnek a kínálatban, amelyet a kiszolgáló pult fölötti táblákra kézírással írtak fel.
A tradicionális sima fokhagymás lángos 280 Ft-ba kerül, ami elég kedvező ár, míg a sajtos-tejölös 550 Ft. Újításként töltött lángosokat is készítenek, bár én ezeket még nem próbáltam. A palacsinták 150-250 Ft közötti áron kaphatóak, minden szokásos töltelékkel kaphatóak: lekváros, kakaós, fahéjas, túrós, mákos, diós. Az újabb keletű Nutellás, Nesquick-es, kókuszos számomra nem annyira szimpatikusak. A retró menüben stílusosan a lángos mellé traubit vagy szörpöt lehet kérni. Azt hozzák, amit ígérnek, valóban retró hely, de megbízható és a lángos mindig ugyanolyan. Csúcsidőszakokban elég sok vevő szokott lenni, ilyenkor kisebb-nagyobb sorok alakulnak ki. Amúgy a kiszolgálás gyors.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
5Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. február 7.egyedül járt itt 45 A Ferenciek terétől néhány méterre található a Big Ben Teaház. Ez a fő bázisuk, bár a Mammutban és a budakalászi Auchanban is van 1-1 egységük. A berendezés kellemes, melegséget árasztó, de nem a misztikus-félhomályos vonalat viszik, mint pl. a Vörös Oroszlán, hanem inkább családias, barátságos.
Több mint 130 féle teát árusítanak, természetesen mindegyiket lehet helyszínen kóstolni vagy kimérve elvitelre vásárolni. Emellett több mint 20 féle natúr és ízesített kávé is szerepel a kínálatban. A zöld teák között indiai, kínai, japán és ceyloni is szerepel. Ritkaságként ruandai és grúz tea is kapható. Árban talán a kicsit drágábbak közé tartozik, 50 g 890 Ft-tól kezdődik, de 1000 Ft felettiek is jócskán előfordulnak a hosszú listán. Kiváló az Arab varázs fantázianevű gyümölcstea, amelyben szőlő, feketeribizli, áfonya, bodza, narancs, valamint virágszirmok szerepelnek összetevőként. A másik kedvenc a Barbados, amelyben a mangó és a papaya dominálnak. Megbízható, minőségi hely.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. február 7.egyedül járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A mindig zajos és nyüzsgő Astoria kereszteződéstől csupán 1 saroknyira, a Csendessel szemben nyílt meg a Zoska, amely reggelizőként határozta meg magát. S valóban így működik, ide bármikor betérhet az ember a nap folyamán, és az elmaradhatatlan forró fekete mellé kérhet bundás kenyeret, rántottát vagy zabkását.
A reggeli ételek 690 Ft-ba, a szendvicsek 790-be, a saláták 1190-be kerülnek. 6 féle reggeli menüt is kínálnak, ebben benne van a választható étel és ital, talán ez a legjobb ár-érték arányú választás itt 1190 Ft-ért. Néhány péksütemény is szerepel a kínálatban, mazsolás-fahéjas csiga, croissant, briós. A capuccino 450 Ft-ba kerül, a többi ital között turmixot, frissen facsart gyümölcslevet, házi szörpöt és házi jeges teát is készítenek. A berendezésnél arra törekedtek, hogy kényelmes, otthonos legyen, mintha az ember csak a saját nappalijában üldögélne, még könyvespolc is van. Az egyik ablaknál ágyat helyeztek el, amelyre akár le is lehet heveredni. Inkább fiatalok járnak ide, bár nem egészen az ő pénztárcájukhoz vannak az árak igazítva. Jópofa hely, ahová szívesen be- és visszatér az ember. Ha éppen sütnek, akkor érezni az olaj- és ételszagot, azaz az elszívjuk nem a legtökéletesebb.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. február 7.egyedül járt itt 55 Tavaly tavasszal nyílt minőségi kávézó a Múzeum körúton. A berendezés minimál, fehér-barna színvilággal, de szerencsére nem a cyber-vonalat erősítve. Letisztult, emberközeli, átlátható. Van egy kis galéria, de a földszinti rész is kellően tágas. A La Marzocco kávégép jelzi, hogy itt csúcskategóriás kávékkal foglalkoznak.
Ez az árfekvésben is megmutatkozik, hiszen a kávék 6-800 Ft-ba kerülnek típustól függően. Az ehető kínálat is ebben a felsőbb árkategóriában mozog, a sütik 6-700 Ft-ba kerülnek. A már-már megkerülhetetlen, de kissé már unalmas vajas croissant mellett almás karamelltorta és nutellás sajttorta is kapható. Eat Natural bio müzliszeleteket is tartanak. A kiszolgálás profi, de mégis barátságos, beszélgetős.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6870 értékelés / 687 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon