Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 272 városban
járt már
Felfedező 4038 helyen első értékelő
Népszerű író 2496 hasznos szavazat
Aktív tag 13 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 114526 feltöltött kép
Kihagyhatatlan
2016. február 4.egyedül járt itt 55 Az árpád Fürdő Székesfehérvr történelmi belvárosában, a sétálóutcában található. Gyermekkoromban a 80-as években még városi uszodaként és tanuszodaként funkcionált, én is itt tanultam meg úszni. Akkoriban a város még nem is rendelkezett más, ennél modernebb uszodával, kivéve talán a honvédségi, s ennek következtében nem nyilvános uszodát.
Maga az épület megjelenése gyönyörű, elegáns, a kevés szecessziós stílusú fehérvári épület egyike, 1905 végén nyílt meg. A város környéki savas gyógyforrások biztosították a fürdő szénsavas gyógyvizét. A 2. világháború előtt a fürdőn kívül szálloda és kertmozi is volt itt. 1989-ig ig működött uszodaként, majd hosszú időre bezárt, ekkor folyamatosan romlott az állapota, én személy szerint nagyon drukkoltam és bizakodtam, hogy akad majd befektető, aki megmenti az épületet az enyészettől. A 2000-es évek elején végre gondos gazdája lett, teljes körű átalakítás és felújítás történt és 2010 óta végre ismét látogatható. Az uszoda központi része a törökfürdő, arab és török pezsgőfürdő, csobbanó és merülőmedencék mellett élménymedence (Piskóta) is kialakításra került. Aromaterápiás tepidárium, 3 finn szauna, gőz, infraszauna, sószoba is kényezteti a vendégeket. Külön díj mellett van masszázs. Nyáron a tetőn napozóterasz működik. A vizet nem klórral fertőtlenítik, hanem bőrkímélő, környezetbarát szerrel. Minden nap nyitva tartanak este 10-ig, bár reggel sajnos csak elég későn, 10-kor nyitnak. A belépő nem túl baráti, hétköznap 3600, hétvégén 4200 Ft, viszont csütörtökönként a hölgyeknek csak 2400 Ft a belépő. Ami még pozitív, a gyerekeknek 6 éves kor alatt ingyenes.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2016. február 3.a párjával járt itt 45 A Hunguest Hotel Flóra mellett egy kis parknál található a Török Fürdő. Egerben töltöttünk pár napot, és a szállodában kaptunk egy kedvezményes belépőjegyet a Török Fürdőbe, így éltünk a lehetőséggel és kipróbáltuk. Nagyon szépen felújították az egykori török fürdőt, csodálatos az aranykupola a legnagyobb, központi medence fölött.
Hat db kisebb-nagyobb medencével rendelkezik, melyeket különböző fantázianevekkel illettek (pl. Tükör medence, Pezsgő medence), ez utóbbiban radon tartalmú gyógyvíz van, A víz hőmérséklete eltérő az egyes medencékben. Van olyan medence, amelyben hátmasszírozó tus került kialakításra, illetve jaccuzzi típusú megoldást is létrehoztak, azaz a tradicionális építmény moderen elemekkel párosul. A fürdőben aromakabin, gőzfürdő, szauna és infrakabin is működik. Külön díj mellett vehető igénybe a masszázs szolgáltatás, gyógymasszázs és hagyományos török hammam masszázs is van. Az öltöző elég szűkös, nehezen lehet elférni, viszont praktikus műanyag karszalaggal lehet belépni a fürdő területére, és ez nyitja az öltözőszekrényt is. Átöltözésre csupán 2 fülke áll rendelkezésre, ami elég kevés. Az öltöző padlóján áll a víz, ami csúcsásveszélyes, erre több gondot kellene fordítani. A személyzet a belépésnél nagyon kedves barátságos. Igazán kellemes, pihentető és frissítő hely, Egerben járva feltétlenül érdemes ellátogatni.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. január 31., kollégákkal járt itt 45 A Kajahu egy merőben új kezdeményezés az étkezdék körében. Ők úgy hívják, hogy közösségi étterem és piac. Minden asztal egy-egy nagy monitorral van felszerelve, ezeken keresztül lehet leadni a rendelést. Mivel nem érintőképernyősek, az asztal alatt ügyeskedve kell az egeret a megfelelő ikonokhoz elirányítani.
Végül is nem rossz móka, bár elég felesleges mutatványnak tűnt azok után, hogy az egyik felszolgáló hölggyel már szóban egyeztettük, hogy napi menüt fogunk kérni. A napi menü ára igencsak kedvezőnek mondható ezen a környéken, a 3 fogás 1190 Ft-ba kerül (krémleves, csirkés quesadilla friss salátával, diós sütikocka), de nem választható. A berendezés fiatalos, minimalista, a tér tágas, napfényes. Az ételek frissek, elég jól fűszereznek, de nem kiemelkedő. Az adagok a menüben az átlagosnál kisebbek. A normál étlapon a szürkemarha ételek mellett hotdog, többféle hamburger és ázsiai ízek is szerepelnek, továbbá gyerekmenüt is kínálnak. Érdekes kezdeményezés, de nekem összességében egy kissé személytelen volt az összhatás. Nincs szervizdíj, kártyával is lehet fizetni.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. január 31., kollégákkal járt itt 45 A város egyik legfelkapottabb helyén, a Szent István tér sarkán, a Bazilikával szemben egy egykori bankfiókban nyitott meg a Bestia. Azóta is gondolkodom, vajon mi foroghatott a névalkotók fejében, de a választ nem sikerült megtalálni. Trendi, fiatalos hely, ennek minden manapság szükséges kellékével.
Csiszolt faasztalok, tágas terek, kissé befejezetlen hatást keltő, indusztriális dizájn és sejtelmes fények. A csapon 11 féle hazai kézműves sör (Élesztő, Rizmajer, Horizont főzdékből), az étlapon street food jellegű ételek, sok hússal, házikenyérrel, nem a fogyókúrázókat célozzák meg, az biztos. Ebédidőben 2 fogásos menüt kínálnak 2200 Ft-ért (+ 12% szervizdíj), 6 féle első fogásból (leves vagy saláta) és 8 féle főételből tetszés szerint összeválogatva. A sör helyett 4 féle háziszörppel (pl. bodza, meggy, fekete ribizli), melyet üvegcsuporban szolgálnak fel szívószállal. A vinaigrette-es zöldsaláta nem volt annyira különleges, de a zsíros-tömény húsételek előtt próbáltam a lehető legkímélőbb fogást beválasztani, ami valószínűleg sikerült is. A tálalás csinos, a kenyeret külön kellett kérni, pedig jóféle házi kenyeret hoztak, még langyosan. Főételként a hely egyik specialitását, a marhás bestramit rendeltük, ami igazi telitalálatnak bizonyult. Ez a Bestia pastramija, marhaszegyes szendvics, pirított rozskenyérben, csípős mustárral, sült hagymával, mellé 2 db ecetes uborkával. Házi kolbász, nyári lecsós szendvics (flatbread) és a másik ikonikus ételük, a Cajun csirke is kérhető az ebédmenüben. Árak tekintetében olcsónak semmiképpen nem mondható, de amit kaptunk, azzal valóban elégedettek voltunk, és nem távoztunk éhesen. Este biztosan egészen más a hangulata a helynek, érdemes akkor is ellátogatni, jó a zene (is).
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kávézó a Kossuth térnél -
Biodevega Budapest
Jó
2016. január 31., kollégákkal járt itt 45 A Kossuth téri metrótól néhány méterre található a Báthori Kávézó, ahol bio, paleo, glutén- és laktózmentes reform ételeket, italokat kínálnak. A berendezés barátságos, egyszerre jelennek meg tradicionális elemek (pl. régi kredenc, festett sparhelt) és modern festmények a falon.
Sok-sok egészséges finomsággal lehet itt találkozni, szörpök, lekvárok, üdítő italok mellett a heti kínálatban ukrán céklaleves, batáta, csicsóka, szójaragus penne, zöldséges kuszkusz és effélék. A palacsintát rizslisztből készítik. A szendvicseket és a péksütiket az Il Basilico szállítja, a tejtermékeket egy helyi biogazdaságból szerzik be. 100% Arabica kávét főznek, bio és organikus változatban. A Nyakas pincészet borai és békésszentandrási kézműves sörök is kóstolhatóak. Árak tekintetében a középkategória felső traktusában mozognak. A kiszolgálás kissé szétszórt, kényelmesen ráérős, de barátságos.
4Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. január 31., kollégákkal járt itt 55 Kissé eldugott helyen, de a belváros szívében, a nagy hírű Centrál Kávéház oldalában található a Zimoo fagylaltozó, amelyet tavaly nyáron nyitottak meg. Több mint 25 féle kézműves fagylaltot árusítanak, amelyeket kenéssel adnak, nem gombóccal. Árak tekintetében középkategóriás (2 adag/550 Ft, 3/750 Ft, 4/1000 Ft).
A fagylaltokat egy olasz cukrászmester készíti. Úgy fedeztem fel őket, hogy a Ferenciek tere metrókijárat felől egy megállító tábla jelezte az irányt a Zimoo felé, bár még így sem volt könnyű megtalálni elsőre. Most a téli időszakban csupán 4-5 féle fagylaltot kínálnak, viszont a kínálatot kézműves tortákkal színesítették. Diós csokitorta, mascarponés répatorta, epres sajttorta, rozmaringos citromtorta és 2 féle gluténmentes édesség (brownie és mákos-meggyes) szerepel a kínálatban, 1 tisztességes szelet torta 500 Ft-ba kerül. Minden vásárló kap egy pontgyűjtő kártyát, 10 adag fagyi vagy 5 sütemény után jár egy ajándék. A kékre festett asztalok kicsik és szinte összeérnek, de a hangulata mégis barátságos, meleg a Zimoo-nak, nagyban hozzájárul ehhez a kedves kiszolgálás is.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. január 31., kollégákkal járt itt 45 Itt ettem eddig a legfinomabb gofritésztát, amelynek a receptje titkos, bár az alapja módosított palacsintatészta, de valamivel még meg lett bolondítva. Sokkal könnyebb, puhább, egyáltalán nem ragacsos és nem is piskótaszerű, egyszóval tökéletes. Az apró büfében egyszerre 4 db gofrit tudnak sütni, amelyre csúcsforgalomban szükség is van.
A környék egyetemistái, lakói és irodistái körében is népszerű kis hely, ahol leülni nem lehet, csak a rácsok előtti pultoknál lehet "talponállózni". Az elvitelesekre praktikus, a gofri méretével egyező és magasított dobozzal gondoltak, amelyben a feltétek nem nyomódnak össze. 1 adag gofri alap 100 Ft-ba kerülnek, majd a feltétek tételenként vannak árazva, általában 100-200 Ft-ért, azaz egy átlagos gofri 2 feltéttel 300-400 Ft-ba kerül, ami nem rossz ár-érték arány. Nekem a csokis-banános a kedvencem, de a csokihabos is szuper. A kiszolgálás leginkább semmilyen, gépies, kommunikációmentes, de legalább gyors.
5Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
4Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2016. január 31.egyedül járt itt 35 A Vígszínház melletti sarkon a Szent István körúton működik ez az aprócska pizzás gyorsétterem. Két dologgal váltak népszerűvé, elsősorban a rendkívül kedvező ár-érték aránnyal, másrészt a hosszú, a fiatalok szórakozási idejével összhangba hozott nyitva tartással.
Folyamatosan nagy a forgalom, gyorsan pörögnek az események, a pizzákat folyamatosan sütik, emiatt mindig frissek. Egy szelet, bármilyen ízesítésű pizza csupán 200 Ft, de vannak különböző kedvező kombinációk is (2 pizzaszelet + kis üdítő vagy + nagy üdítő), az egész 45 cm-es átmérőjű pizza 1500 Ft. 18 féle pizzát készítenek, többségében klasszikus, paradicsomos alapúak, de vannak tejfölös bázisúak, és arra is van lehetőség az egész pizzák esetében, hogy egyénileg állítsuk össze a feltéteket. Íz és állag tekintetében nem mondanám kimagaslónak, azonban egy erős átlagos, tisztes pizzának azért elment, és az azonnali éhség csillapításra mindenképpen alkalmas. Marghatitát és gombás-kukoricásat ettem 1-1 szeletet. Nekem az volt a fő problémám vele, hogy nem volt ropogós, illetve túl vékony volt a tészta, és emiatt evőeszköz nélkül nem könnyű megenni. Bár a legtöbben elvitelre vásárolnak, van a falak mentén álló pult, ahol maximum 3 ember fér el kényelmesen.
3Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
5Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. január 30.egyedül járt itt 45 A Veres Pálné utcában található Cadeau Csokoládézóban minőségi kézműves bonbonokat árusítanak, valamint forró csokit, táblás csokikat, lekvárokat is kínálnak. Mint megtudtam, a termékeket Gyulán készítik a kézműves manufaktúrában, és találkoztunk már velük a Százéves Cukrászdában is.
A darabra árusított, grammra lemért bonbonok nem tartoznak az olcsó édességek közé, azonban a hasonló profilú helyekhez képest a Cadeau egy fokkal kedvezőbb árúnak tűnt. A kirakatban 3 féle "törd magad" táblás csoki csalogat be (ét- és tej mogyorós, valamint fehér aszalt meggyes), amelyek közül az egyikből kis kóstolót is kaptam. Pisztáciás-matcha teás trüffelt, passió nugátot, Verdi golyót (pisztácia marcipános konyakmeggyes), málna mániát, gesztenyés bonbont és Erkel szeletet (diómarcipán, triple sec, fehércsoki kombináció) kóstoltam. Azt nem állítanám, hogy ezek volnának a legfinomabb bonbonok, amelyeket kóstoltam, de az vitathatatlan, hogy sok egyedi ízt találtak ki, az alapanyagok magas minőségűek, a csokik igazán finomak. 10 dkg 1900 Ft-ba kerül. Pici az üzlet, kedves a kiszolgálás, igényes a kínálat, jó szívvel ajánlom.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2016. január 30.egyedül járt itt 35 Bár nem vagyok vegetáriánus, de szívesen járok vega éttermekbe is enni, mivel nincs bajom a sok zöldséggel és a húsmentes ételekkel, amennyiben azok finoman vannak elkészítve. A Napfényes első étterme a Rózsák terén már több éve működik, ez az újabb egységük a Belvárosban a Ferenciek tere mögött található, a bejárat a Curia utcáról nyílik.
A belső tér kialakítása és színvilága meglehetősen furcsa volt a számomra, lila és almazöld színek dominálnak, de hangulatát tekintve amolyan vidéki 80-as évek dizájnra emlékeztetett. Kifejezetten tágas, világos (valóban napfényes), nagy alapterületű étterem, ahol témába vágó - pl. vegetáriánus ételek, egészséges életmód, ezoterikus programok - előadásokat is szoktak tartani, azaz rendezvényteremként is használják. Az előtérben a pultban sütemények sorakoznak. Az étlapon értelemszerűen kizárólag húsmentes ételek szerepelnek. Az árak átlagosnál magasabbak, 1500 Ft körül kezdődnek a főételek, a legegyszerűbb tészták is innen árazódnak. Egy adag saláta is ilyen árfekvésben kapható. Minden nap kínálnak napi menüt, de ennek árfekvése sem nevezhető olcsónak. Egy 2 fogásos ebéd 2000 Ft alatt nem hozható ki itt. Első fogásnak zöldséglevest kértem ("idény zöldségleves csavarttésztával"), ami csészében és forrón érkezett, a zöldségek egy része (pl karfiol) túl volt főzve, azonban a sárgarépa ress volt. Ízesítése egészen jól sikerült. A főétellel nagyon mellényúltam, borzalmasan rossz volt, pedig a leírás elég izgalmasnak ígérkezett: zöldségragu rozspehellyel, sült szejtánnal. A rendeléskor jelezték, hogy szejtán helyett tofuval tudják hozni, de ez számomra nem volt probléma. A tofut elégették és semmi fűszert nem lehetett érezni rajta, ráadásul ki volt hűlve, a rozspehely langyos volt és szintén íztelen, a zöldségragu pedig teljesen ugyanolyan összetevőkből állt, mint a megelőző zöldségleves. A hagymát nagy durva darabokban szelték bele. A főételből ezek után, nem meglepő módon nem sok fogyott. Amikor elvitték a tányért, kérdezték, hogy elcsomagolják-e, válaszom természetesen nemleges volt. A fizetéskor ért a pozitív meglepetés, amellyel nem találkoztam még eddig. Elnézést kértek, és a főételt nem számlázták ki. Így összességében vegyes érzésekkel távoztam, sokkal jobb lett volna fizetni és tisztességes ételt enni, jóllakva távozni.
2Ételek / Italok
5Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
7294 értékelés / 730 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
270 település / 27 oldalon