Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 272 városban
járt már
Felfedező 4049 helyen első értékelő
Népszerű író 2494 hasznos szavazat
Aktív tag 13 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 114745 feltöltött kép
Kiváló
2022. június 29.gyerekekkel járt itt 55 Komárom vendéglátó egységeit végig járva összességében a Monaco volt a véleményem szerint a legszínvonalasabb, modern, kozmopolita, sokoldalú, jelenkori. Közvetlenül a szlovák túloldalra, Komarnoba átvezető Erzsébet híd lábánál található, így a lokáció is előnyös, forgalmas.
Hagyományos olaszos pörkölésű kávéból készült az Illy eszpresszója, 450 Ft-ért karakteres, erős, hatásos, s ami nagyon fontos: mellék- és utóíz mentes. A kávé tálalása sokat mondó: csinos fémtálcán érkezett, a barista tej külön kis kancsóban, kis pohár szóda, csomagolt kis keksz, opcionális cukor. Szépen kialakított, körbeépített terasszal rendelkeznek, zárt és nyitott terekkel is, közvetlenül az Igmándi út mellett. A beltér olaszos-franciás bisztró hangulatú. Széles koktél- és long drink kínálat, az alkoholmentes Mojito 1600 Ft, jól eltalált. A Pina Colada Bacardi Superior rummal készül, 2400 Ft. Hét féle ízben kínálnak milk shake-et (990 Ft). A palackos borok kínálata kifejezetten széles, ezeket akár ajándékba elvitelre egész palackkal is vihetjük, de természetesen helyben is fogyasztható. Tetszett, hogy a borosüvegek nyakára kis személyes ismertetőket helyeztek el a választás megkönnyítésére. Pálinkák terén az Árpád és a Márton és Lányai Pálinkaház erősségeit kínálják. A delikátesz szekcióban lekvárok, mártások, szörpök, fűszerek, húsáruk (szalámi, bacon), no és nem utolsó sorban kézműves sörök közül is válogathatunk. Nyáron a limonádé a legnépszerűbb ital, amelyet kis stilizált befőttes üvegben szervíroznak. Reggeli/délelőtti órákban többféle tematikus reggeli közül lehet választani, van magyaros, olasz, retró és Monaco (franciás). Két hölgy dolgozott lelkesen, készségesen a pultban, ráadásul jó hangulatot teremtve.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. június 29.gyerekekkel járt itt 55 A Pál utcai fiúk zseniális szoborcsoportja nem Pál utcában, de a történetben szereplő helyszínek közelében, a Práter utcai általános iskola előtti beszögellésben került kihelyezésre. Molnár Ferenc könyve megjelenésének századik évfordulójára 2007-ben avatták fel a szobrot, amely 5 fiú alakból áll.
Nemecsekék éppen golyóznak, amikor megjelennek az ellenlábas vörösinges Pásztor fivérek, hogy elvegyék a fiúktól a számukra olyan értékes üveggolyókat. A fiúk ruházata, a földre dobott tankönyvek a regény korszakát idézik. Nagyon jól illeszkedik a szobor a környezetbe, mert az iskola fala sötét vörösesbarna téglából épült. Aki olvasta a regényt, szerintem egyetért, hogy nagyon jól elkapott, kifejező alkotás készült. A gyerekeimnek 5. osztályban volt nyári kötelező olvasmány a Pál utcai fiúk, hát, mit ne mondjak, ennek az alfa-generációnak ez már nem igazán lelkesítő kihívás. De úgy próbáltam nagyobb kedvet keríteni a kötelező feladathoz, hogy felkerestük a regényben előforduló helyszíneket, illetve azok "emlékhelyeit". (pl. Grund, ami már szintén nem az, és nem ott, de azért hozza a hangulatot az udvar).
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. június 29.gyerekekkel járt itt 55 Legutóbb családi nyaraláson jártunk Kőszegen, de már korábban is megfordultunk itt. Legemlékezetesebbek számomra azok az évek (valahol az ezredforduló környékén), amikor itt a vár épületében tartottak ásványbörzét talán a nyár végén. Csodálatos környezetben a természet szépségei, kitűnő kombináció.
A vár a is mutatós, jó állapotban van. Érdemes kívülről is körbejárni, a belső udvaron cicák hűsöltek a gyerekek nagy örömére. Állandó és időszakos kiállítások is szoktak lenni, azok valóban nem voltak annyira érdekesek, ahogy az előző értékelő is észrevételezte. Jelenleg művelődési központnak és várszínháznak is helyet ad. Kőszeg óvárosa nagyon szép, jól illeszkedik bele a vár épülete is.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. június 29.egyedül járt itt 45 Már mosolygok, amikor a friss értékelések között meglátom Ugor újabb beszámolóját, mert általában csak mi ketten szoktunk szobrokról írni itt, és úgy tűnik, mintha egymás nyomában járkálnánk keresztül-kasul a fővárosban.
Kettőnk között a lényeges különbség, hogy nagycsaládos és aktív dolgozó emberként nekem sokkal kevesebb a szabadidőm, részben ebből következően én mindig jelentősen le vagyok maradva az értékelésekkel, de azért igyekszem. Van még pár tavaly nyári elmaradásom is, de komolyan rajta vagyok a kezelésen. Folyamatban van. . . Ez a bizonyos Nagy Imre tér nekem eddig egy szürke zóna volt. Pedig a téren nemcsak közpark, de egy kis játszótér is van, bár sajnos jelenleg mindkettő leginkább hajléktalan-tanya. Mindez a Külügyminisztériumtól pár centire. A külügy épülete mögötti kis tér bisztróit, kávézóit teszteltem, így futottam bele Mackó úrba. Egyből beugrott, hogy vannak kifejezett mackó-gyűjtők is a városban, akik mindenféle mackós helyet ismernek, gyűjtenek (utca, szobor, felirat, logó, stb. ). A köztérképen úgy olvastam, hogy a hivatalos neve Mackós-kút, de ezúttal nem jött belőle víz és a medence is üres volt. Annyit tudni még a szoborról, hogy Medgyessy Ferenc szobrász alkotása és 1957-ben helyezték ki. Rendszer-semleges téma, csak egyszer bolygatták, amikor is 1966-ban áthozták ide a mostani helyére a Fő utcából. 80 cm a tartókő/medence átmérője és a mackó magassága is 80 cm. Fehér mészkőből készült. Érdekesség még, hogy a Madách Színház előtti táncosnő bronzszobrát szintén ez a művész alkotta.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2022. június 29.egyedül járt itt 45 A Franziska bisztró első egysége a budai oldalon, a Batthyány tér felett nyitott meg pár éve. Kellemes, fiatalos hely, jó konyhával, barátságos árfekvéssel, ebédmenüvel, legalábbis pár évvel ezelőttről ez a kép él bennem. A közelmúltban a pesti oldalra is átmerészkedtek, a Gozsdu udvar közelében egy korábbi kávézó üzlethelyiségét vették át, történetesen pontosan a népszerű Dobrumbával szemben.
A pesti Franziska is üde, napsütéses, kellemes vizuális élmény, de az asztalok elrendezése nem szerencsés. Egymásba lógnak a székek-asztalok, nehézkes a megközelítés. Az asztalok egy része egyáltalán nem árnyékos, dől be a napfény, nincs légkondi. Pontosabban van, de az csak a pénztárnál érzékelhető. Nagyon jól néznek ki a desszertek a pultban, de "rendes" ételre vágytam, nem édességre. Az étlapon könnyed, nyári, sok gyümölcsös-zöldséges ételek kaptak helyet, de borzasztóan drága szerintem. A napi leves málna és erdei gyümölcsből készült hideg gyümölcsleves, csodálatosan néz ki és finom is (1450 Ft), a főfogások közül nem tudtam választani, 3-4ezer Ft-ot én sokallok ilyen kerti zöldekért, az a helyzet. Végül az avokádó toastot választottam, ami szintén egy nagyon szép, színes tálként érkezett (2950 Ft), de valljuk be, több volt ebben a külcsín, mint a beltartalom. Egy átlagos gyomornak ennyi nem lenne elég ebédre. Kértem még egy uborkás vizet (700 Ft), hát ez sem uborka, mármint az ára. Kötelező szervizdíj +10%. Tudom, tudom, minden megdrágult, de 5600 Ft-ot fizettem egy olyan lazaságért, ami nem nevezhető kiadós ebédnek és még egy deka hús sem volt benne. Szóval emiatt én nem vagyok elégedett. Kávézni, sütizni ajánlom, de ebédelni nem. Készséges, érdeklődő, segítőkész volt a pincér fiatalember. A mosdó tiszta, illatos.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
2Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2022. június 29.egyedül járt itt 55 A Budai Pékség évek óta kitűnő minőségű kenyereket (a Marmorstein Pékműhelyből) és péksüteményeket kínál, emellett a kávézói élményszámba mennek. A péksütik terén kakaós csiga, túrós batyu, vajas kifli is nyerő választás. A korábbi 3 egységük a 2, illetve a 12. kerületben kapott helyet, és úgy tűnik, továbbra is maradnak a jól bevált budai környéken.
Ezúttal egy korábban is kávézóként működő helyen bukkantak fel, méghozzá a Mechwart liget szökőkútjaival szemben. A lokáció forgalmas, villamos- és buszmegálló is van, de a kávézó közvetlen környéke mégis nyugis, előtte csekély a gyalogos forgalom. Újhullámos kávét főznek, kitűnő minőségben. Remek a cortado! Elég pici a beltér, melynek a felét elfoglalja a kiszolgáló pult, így csak a fel mentén lehet 1-2 személyes asztalkáknál ülni. Van egy kis teraszuk is, de nem voltak kitéve az asztalok. Vettem még egy üveges feketeribizli-alma juice-t is (690 Ft), ami igen kellemes, hűsítő, savanykásan fanyar, de üdítő volt, ráadásul bio-termékként nagyon egészséges is. Voltak még szendvicsek is a pultban, de nem voltam éhes. Nagyon kedves kiszolgálás.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2022. június 29.egyedül járt itt 35 Itt korábban is kávézó működött, de más néven, és gyakorlatilag a Generali Biztosító házi/irodai kávézójaként üzemelt. A covid azonban nagyon átírta a történetet, hiszen a járvány begyűrűzésekor a biztosítós kollégák otthoni munkavégzésbe vonultak, és sokan közülük több mint 2 évvel a lezárások után a mai napig is ott maradt.
Azért tudom ezt, mert történetesen az egyik barátnőm is ennél a cégnél dolgozik. Szóval nemcsak a külsős, utcáról betérő vendégek maradtak el, de az irodai dolgozók is. A közelmúltban láttam, hogy a korlátozások feloldásával ismét kinyitották ezt a kávézót is, de már változott a dizájn. Bár a pult és a fal menti ülő alkalmatosságok nem változtak. A kínálat szolid, kávén kívül 1-2 szendvics és sütemény akadt. Egy eszpresszót kértem, ami 550 Ft-ért olcsónak nem nevezhető és nem is volt átütő minőségű. A személyzet tagjai (egy fiatal lány és egy fiú) az egyik asztalnál lévő baráti társaságukkal múlatták az időt, innen álltak fel, ha éppen érkezett vendég. A "Sansz" névválasztás szerintem borzalmas, ez nyilván szubjektív, de nem tudom szó nélkül hagyni. Miről marad mégis emlékezetes ez a kávézó? Mindenféle izgalmas lámpákat figyeltem meg a plafonon, ld. a fotókon. Lakberendezési boltban ez jó pont, ide viszont szerintem kevés. Azért ajánlom, mert tiszta és kulturált, de nincs egyénisége és saját íze-lelke a helynek.
3Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2022. június 29.barátokkal járt itt 45 A Víg már emberemlékezet óta itt működik a Vígszínház oldalában, a Nagykörúti sarkon, de volt közben névváltozás, tulajdonos váltás, covid miatt kényszerbezárás az elmúlt évek során. Most újra Víg a neve, és nemcsak kocsma-söröző, hanem ismét van melegkonyhájuk is. Főleg turisták számára vonzó, közkedvelt magyaros ételeket kínálnak.
A konyha este kb. 8 óráig üzemel. A hely nyitva tartását is rugalmasan kezeli a személyzet, azaz, ha sok a vendég, akkor este 11-éjfélig is akár nyitva vannak. Mivel csak este ugrottunk le egy kellemes baráti beszélgetésre, a konyhát nem teszteltük, minden esetre mint potenciális tatár beefsteak lelőhelyet felvettem a listámra. A italkínálat (sör, bor) jobbára kommersz, a rövidek terén van 1-2 színvonalas ital is. A mangós-narancsos limonádé kellemesen hűsítő volt (1090 Ft/ 5 dl). Pilsner Urquell sört csapolnak (1080 Ft/korsó), azaz itt a limonádé és a sör tulajdonképpen egy árban van. A pálinkák közül több ízt is kóstoltunk, sajnos a faeper éppen elfogyott, amire kíváncsi lettem volna. Így vigasztalódtunk a Szicsek Pálinkaház besztercei szilva, birs, cigánymeggy és málna szíverősítőivel. Szerintem a málna volt a legjobb. (990/1290 2- 2 cl). A mosdó szűkös és koedukált. A belső térben is vannak asztalok, de mi a fedett teraszon ültünk, ahogy a vendégek többsége is. Rajtunk kívül szinte minden asztalnál külföldiek ültek. Kötelező szervizdíj 12%. A személyzet kedves, barátságos volt.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. június 29.gyerekekkel járt itt 55 Ásványgyűjtőként számomra mondhatni kötelező program a témával kapcsolatos látnivalók felkeresése. Így történt ez Csolnokon is, ahol a Bányászati Múzeumot a lelkes helyi Csolnoki Bányász Hagyományőrző Egyesület alakította ki és működteti.
A telefonos előzetes egyeztetést követően Fleischmann Dezső bácsi, egykori bányász vezetett körbe és mesélt számtalan érdekes történetet a bányáról, a dorogi és környéki szénmedencéről, az itt élő bányászemberek életéről, amely több mint 200 éves történelmet ölel fel. A múzeumot a 110 éves művelődési házban alakították ki, a kiállítási tárgyakat az egyesület önkéntesei gyűjtögették össze szorgos munkával. Összesen 5 helyiségben kerülnek bemutatásra az emléktárgyak, bányászati eszközök, kitermelési technológiák, amely az épület mögötti udvaron folytatódik egy szabadtéri kiállítás formájában. A településen 1781-ben találták meg a jó minőségű barnaszenet, amelynek kitermelése egészen 1978-ig folyt megszakítás nélkül. Dezső bácsi az 50-es évektől kezdve dolgozott a bányában annak bezárásig, sok személyes történetet mesélt el ezekről a nehéz, de mégis szép emlékű évekről. Mint megtudtam, a szén nem fogyott el, nem került teljesen kitermelésre, tehát az értékes energiaforrás, jelentős nemzeti szénvagyon továbbra is a föld mélyén szunnyad, de a korábbi kitermelési módokon már nem lehetne újra hozzányúlni. A múzeum után érdemes felmenni a dombtetőn lévő Szent Borbála templomhoz is, bár csak kívülről tekinthető meg, nincs nyitva.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2022. június 29.gyerekekkel járt itt 55 Bár sosem regisztráltam ide, de a legnépszerűbb közösségi portálon időről időre feltűnt a reklámjuk, milyen finomságot ajánlanak éppen, mit lehet rendelni, mikor lesznek nyitva. Pedig nem szoktunk Piliscsabán, de még a környéken sem járni. Viszont hétvégére Csolnokra mentünk nyaralni, s bár Budapestről nem hosszú az út, de kapóra jött, hogy benézzünk, hiszen útba esik.
Piliscsaba ezen része a Pázmány Péter Egyetem Budapestre visszaköltözése óta nagyon csendes, kihalt lett, már megjelentek a felhagyott épületeken a pusztulás első szomorú jelei. A google térkép jelzett ugyan egy rövidebb átmenő utat az egyetemvároson át a cukrászda felé, de az már le volt zárva, így kisebb kerülővel, de megérkeztünk. A főúttól távolabb, egy csendes kis lakóövezetben, sorházak között található. Meglepődtem, mert nagyobb épületre számítottam. A cukrászda alapterülete kicsi, a kiszolgáló rész között a cukrászat, a sütöde található. Helyben, kisüzemi, kézműves körülmények között, minőségi alapanyagokból, értő gondossággal és szívvel-lélekkel készülnek itt a finomságok. Tortáikkal, fagylaltjaikkal, beiglivel többféle díjat is bezsebeltek az elmúlt éve során, melyet büszkén hirdetnek is a bejárat melletti táblán. A kis cukrászda nagyon népszerűnek tűnt, folyamatosan érkeztek a vendégek minden korosztályból. Süteményből és fagyiból is készítenek menteset, magasabb árfekvésben, mint a normál termékeik, a minden-mentes mini csokitorta desszert 1150 Ft. A sütik szépek, mutatósak, csinosak, jó rájuk nézni. Sokmindent választottunk, kóstoltunk, elvitelre is csomagoltattunk, az egész család megelégedésére. Paleo mangó mousse torta (800 Ft), macaronból pisztáciás, citromos, málnás, karamellás, nem is emlékszem már minden ízre (19 db/6650 Ft), sós aprók közül burgonyás, magos, vajas pogi, sajtos-tejfölös-sós rúd (dekára kimérve), sós mogyorós karamella kosárka (490 Ft), szilvás papucs teljes kiőrlésű lisztből (310 Ft). A fagylalt sem maradhatott ki (400 Ft/1 gombóc, 5 dkg), és még egy finom kávét is ittam (eszpresszó 470 Ft). A macaronok különösen finomak, frissek, omlósak voltak, a mangós és a sós-karamellás süti is ízletes. Megérdemlik az ötöst! Kint a fedett teraszon ültünk le. Nem volt nehéz percek alatt 10ezer Ft feletti összeget eltapsolni.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
7311 értékelés / 732 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
270 település / 27 oldalon