Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 16 településen
Országjáró 270 városban
járt már
Felfedező 3838 helyen első értékelő
Népszerű író 2496 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 109709 feltöltött kép
Kihagyhatatlan
2022. május 27.egyedül járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Budapest legmagasabb pontján, 528 méter magasan található a fővárosiak egyik kedvenc kirándulóhelye, melyet a szintén nagy kedvenc Sissiről neveztek el (mint oly sok műintézményt, nevezetességet az országban). A kilátó tetejére egy belső csigalépcsőn lehet feljutni, ahol fizetős távcsövet találhatunk, a nemzeti lobogót és a kerület (XII.
ker, Hegyvidéki Önkormányzat) zászlaját szinte mindig lebegteti a szél. A kilátó megtekintése ingyenes, és ha jól gondolom, soha nem zárják be. Szép tiszta időben akár a Magas-Tátráig vagy Pozsonyig is ellátni, de nekem nem volt ilyen szerencsém még sosem, pedig jártam már itt egy párszor. Sok híres személy eljött ide az elmúlt évszázadok során, még a névadó Sissi is, persze akkoriban még nem ez a kilátó állt itt, hanem egy fából készült előd. Már több mint 100 éve, 1910 óta élvezheti a lakosság ezt a szép építményt, amelynek tervezése Schulek Frigyes nevéhez köthető. A rendszerváltás után a kerület újíttatta fel a megromlott állagú, lezárt kilátót, amely 2005 óta fogadja a látogatókat újra. Engem stílusában emlékeztet a Halászbástyára, nem véletlen hát a közös tervező. Nagyon mutatós, csinos, időtálló emlékmű, nem hivalkodó, nem ódivatú.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2022. május 27.egyedül járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Az értékelést nem magáról a kilátóról készítettem, mert az egyértelműen 5 pontos nálam, hanem a kávézóról, amely a kilátó földszintjén kapott helyet. A Normafától gyalogosan jöttem ide, a libegő zugligeti felső állomása mellett elhaladva. 528 méteres magasságával ez a főváros legmagasabb pontja, a János-hegy tetején.
A kávézóban nem túl izgalmas kínálattal találkoztam, de egy kifáradt, megszomjazott, elegendő eleséggel és itallal nem rendelkező túrázót megfelelően el tudnak látni. Átlagos minőségű kávé, kommersz sörkínálat, üdítők (Cappy, Pepsi-család, Lipton Ice tea), Szentkirályi ásványvíz, Toma gyümölcslevek, némi rágcsálnivaló, csokiszeletek, nyáron jégkrém. Sörből volt dobozos, üveges, illetve csapolt Bernard is. Érdekes módon talán sörből volt a legnagyobb kínálat. Nyilván tapasztalatok alapján, a kereslet alapján erre kellett felkészülni. Caffé Perté hagyományos olasz kávét főznek. Sőt, pezsgő és némi borválaszték is van. Ottjártamkor csak hétvégén, péntek-szombat-vasárnap 10-18 óra között tartottak nyitva, talán ez a nyári szünetben több napra bővül. A kilátó körül körbe vannak rakva az asztalok, talán az egyik legcsodásabb terasz ez a városban! A mosdó egy kissé lepattant.
3Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2022. május 26.egyedül járt itt 55 Kitűnő, hangulatos újhullámos kávézó a megújult Tompa utcában. A csillapított forgalom miatt jelentősen lecsökkent az autós forgalom, még aki bejön, az sem száguldozik, csak lassabban gurul. A járdák díszkövezetet kaptak, amelyre a számos vendéglátóhely terasza ki tud kényelmesen települni.
A járdák mentén végig zöld növényeket telepítettek a kis szigetekre. A San Ramón kávézóban már korábban is jártam, de egyszerűen nem találtam meg a fotókat. Időben akkor még a covid miatt csak elvitelre lehetett kérni a kávét vagy a kinti teraszon meginni, ahogy én is tettem. A San Ramon kávéról azt kell tudni, hogy Costa Ricában termesztik, 100% Arabica. "Kiegyensúlyozott, letisztult termőterület szelektált kávé. A gyümölcsösség és a testesség tökéletes harmóniája keveredik a benne, melyben a citrusos jegyek egy vérbeli új hullámos itallá teszik . A világos pörkölésnek köszönhetően megmaradtak a kávé eredeti ízei. " - ezt írják róla. És valóban, a gyümölcsösség nagyon érződött benne, nagyon kellemes, harmonikus. Már aki a világos pörkölést kedveli. Én a savanyú savasakat nem, de ez igazán remek volt. Otthonra is lehet vásárolni szemes és őrölt kávét is. A másik brandjük ízesített - mogyorós, narancsos, fahjéjas (fekete csomagolásban). Az eszpresszó 550 Ft-ba került, +tej 50 Ft, a cappuccino 690 Ft, a latte 790 Ft. A benti rész a nagy belmagasságnak köszönhetően tágas, szellős, most a szép időben az ablakok mind ki vannak nyitva. A beltér falait színes képek díszítik, melyek megvásárolhatók, amerikai filmsztárok és zenészek képei. A barista fiatalember nagyon kedves és profi mester. A kávé mellé péksüteményt (croissant-t láttam a pulton), töltött lepényeket, szendvicset, paninit lehet enni. A mosdó egy kissé leamortizált, ezért vontam le 1 vontot a tisztaságnál.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. május 26., csoporttal járt itt 55 Sok magyarhoz, pláne fővárosi lakoshoz hasonlóan én is többször jártam már itt. Nem elsősorban turistaként és nem is imádkozni, hanem leginkább azért, mert ide mindig jó, megnyugtató betérni. Engem nem zavarnak a turisták sem, akikből még mindig lényegesen kevesebb van itt Budapesten is, mint a covid előtt.
De az utóbbi 1-2 hónapban látványosan növekszik a számuk, úgy tapasztalom. Legutóbb amikor felsétáltam a Gellért Fürdő oldalában a Sziklatemplomhoz, éppen ki volt írva, hogy mise miatt zárva tartanak, és 1 óra múlva lesznek újra nyitva a nagyközönség számára. Megkérdeztem az ajtóban álló hivatalos erőt (jegyszedő vagy host férfi, nem papi ruhában volt), aki elmondta, hogy egy gyerekcsoport érkezett egy egyházi iskolából és nekik lesz egy különprogram, de úgy alakult, hogy mise most nem lesz, csak nekik külön vezetés és példabeszédek, egyfajta helyszíni hittanóra. És nyugodtan menjek be a gyerekek után, így is tettem. Próbáltam magam függetleníteni az iskolásoktól, leginkább azért, hogy nyugodtan készíthessek pár fotót. Így az a pozitívum is jött a helyzettel, hogy külföldi turisták sem voltak a "képben". Miközben a lengyel kápolnát fotóztam és olvasgattam a történetet, a gyerekek énekelni kezdtek. Két nagyon szép dalt, talán zsoltárokat énekeltek el, az első különösen csodálatos volt. A gyerekeknek még tovább tartotta a pap az ismertetőt, én közben azzal a boldog elégedettséggel jöttem ki, hogy ma is történt velem valami szép, emlékezetes, magasztos. Belépőt nem kellett fizetnem. Kint gyújtottam egy mécsest a közelmúltban távozott szeretett családtagom lelki üdvéért. A Sziklatemplom egy unikum a fővárosban, nincs másik sziklába vájt templom vagy kápolna, így nálam a kihagyhatatlan kategóriába került már csak emiatt is. A Pálos Rend temploma a kommunizmus évei után 1989-ben lett újra-nyitva. Én még emlékszem arra, amikor befalazva csúfoskodott a hegy oldala. Jó, hogy azok az idők már elmúltak.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. május 26.egyedül járt itt 45 2013 őszén helyezték el ezt az egyedi, különleges hangulatú szoborkompozíciót Óbudán a Fő téren, Szanyi Péter szobrászművész bronz alkotása. Ebben az évben Krúdy Gyula születésének 135. , halálának 80. évfordulója alkalmából megrendezésre került Krúdy-év rendezvénysorozat lezárásaként került sor a szobor avatására.
Szindbád egy asztalnál ül vélhetően a Postakocsi étteremben, amely itt állt a Fő tér 2. sz. alatt 1891-től kisebb-nagyobb megszakításokkal a 60-as évekig (jelenleg az Esernyős Óbudai Kulturális, Turisztikai és Információs Pont Nonprofit Kft. többfunkciós kulturális intézménye, kiállítótér, kávézó, info-pont). Az elkészült szobor férfi alakja mellé le lehet ülni a másik üres székre az asztalhoz, és egy lehet akár Szindbáddal együtt fényképezkedni, szelfizni. A szobrot az önkormányzat állíttatta NKA támogatással. 1971-ben jelent meg Huszárik Zoltán Szindbád című filmje, melynek hatalmas sikert aratott a hazai közönség soraiban. A főszerepet játszó Latinovits Zoltán színészi játéka a mai napig az egyik legkiemelkedőbb színészi alakítás a magyar filmművészetben. Latinovits alakjában jelenik meg itt Szindbád az óbudai Fő téren a Postakocsi vendéglő előtti asztalnál, hogy örök időkre felidézze Krúdy Gyula alakját Szindbádon keresztül, adja hírül az emléktábla a szobor mögötti falon. (A Szindbád regények számtalan önéletrajzi ihletést tartalmaznak). Nekem kifejezetten tetszik ez a szobor, az arca annyira nekem nem hozza Latinovitsot, inkább Krúdynak látom, már ahogy a régi képek alapján számomra felsejlik.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. május 24.egyedül járt itt 45 2019. szeptemberben állították ki ezt a különlegesen furcsa térplasztikai alkotást bővül a Corvin Sétány. Mikus Áron Triptichon, valamint Dual című tükröződő szobrai a Corvin Technology Park irodaház udvarán láthatóak, a Corvin sétány végén.
Mikus Áron kompozícióját a Futureal-csoport és a Magyar Képzőművészeti Egyetem fiatal művészeknek kiírt közös pályázatán választották ki, 22 pályamű közül. A versenyen a művészeti felsőoktatási intézmény hallgatóitól, illetve diplomásaitól olyan kiemelkedő műalkotás létrehozását várták, amely hangsúlyos részévé válik a modern sétánynak, ugyanakkor eredeti és interaktív módon vonja be a járókelőket. A tükörfényes alumínium felületeken szépen csillog a napfény. 180 különálló darabból épülnek fel, amelyeket műhelymunka keretei között, sablonok segítségével hegesztettek össze. Ezekből három különálló elem alakítottak ki, amiket már a Corvin Sétányon illesztenek egymáshoz. Érdekes alkotás, mindenki azt gondol bele, amit akar.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. május 24.egyedül járt itt 45 A gömböc egy konvex, homogén háromdimenziós test, melynek specialitása, hogy összesen két egy stabil és egy instabil egyensúlyi helyzete van. 4 tonnás és 4 méteres, ez a legnagyobb ilyen köztéri szobor, mert világszerte több is van belőle. 2017 óta áll itt a Corvin sétány végét lezáró irodaházak előtt (Nokia székház).
A stabil helyzet az, ahogyan a szobor itt is elhelyezésre került; az instabil pedig ugyanez fejjel lefelé fordítva (180 fokkal elforgatva a térben). Itt elvben szintén meg tudna állni, de bármely kis mozgás kibillenti ebből a helyzetből, ezért instabil egyensúlyi helyzet. Ezt a különleges testet Várkonyi Péter és Domokos Gábor, a BME Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszékének oktatói fedezték fel 2007-ben. A gömböc név elsősorban a gömbölyded, dundi alakra utal, de másrészt a magyar tradicionális ételre, a disznósajtra is asszociálhatunk, amelyet szintén neveznek gömböcnek, a Kis gömböc című népmesében is szerepel. Érdekesség, hogy ez a forma megjelenik az állatvilágban is. A gömböc egyensúlyi tulajdonságai miatt több páncélos, héjas állatnak, például teknősnek hozzávetőlegesen gömböc alakú páncélja, héja alakult ki. Ez segíti őket abban, hogy vissza tudjanak fordulni, ha hátukra fordítják őket; nekik csak egy kicsit kell elmozdulniuk, a többit elvégzi a gravitáció. A gömböc volt a 2010-es sanghaji világkiállítás magyar pavilonjának központi eleme. Szerintem nagyon izgalmas ez a forma, bár tény, hogy nem olyan nevezetessége Budapestnek, ami kihagyhatatlan lenne, minden esetre jól néz ki itt a modern üzletházak között.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. május 24.egyedül járt itt 55 Egy nagyon jól sikerült köztéri szobor szerintem, amely a belvárosban található, az egyik legsűrűbb turista centrumban, arccal a Bazilika felé néz, onnan 2 saroknyira (a Zrínyi és az Október 6. utca sarkán, a zebránál). Nem is gondoltam volna, hogy már 2008 óta áll itt, igaz, repül az idő.
A rendőr, pocakos rendőr vagy másutt csendőr szobra afféle zsánerszobor, bronzból készült, talapzata nincs. Kedvelt fotótéma, lehet vele szelfizni vagy mellé állva fotózkodni. Terjedelmes méretű hasának megsimogatása egyesek szerint szerencsét hoz, emiatt már igencsak fényesre simizték a pocakját. Természetesen én sem szoktam kihagyni ezeket a szerencse-praktikákat, ki tudja, hátha egyszer tényleg beválik? A szobrot az 1909-1945 között viselt rendőrtiszti egyenruhába öltöztették, fején Zrínyi sisakot visel. Az sem meglepő, hogy a szobor kiállítását követően megjelentek a fanyalgók is. Volt olyan újságíró, aki egy bizonyos Mihaszna András karikatúra alakot öntöttek szoborba - ezt a szobrász cáfolta -, másnak pedig azzal akadt problémája, hogy a sisak az megfelel-e az adott korban viselt egyenruhának vagy sem, és olyan is előfordult, akinek azért nem tetszett a szobor, mert az Horthy Miklós korszakára utal, és emiatt biztonságot sugall-e vagy sem. Az alkotó Illyés András szobrász úgy nyilatkozott, hogy a szobor az ő nagyapja alkatát mintázza. Akárhogy is van, nekem tetszik ez a szobor, kifejezetten kedvelem.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2022. május 24.gyerekekkel járt itt 35 A VIII. kerületi Corvin-negyedben, a sétányon 2017-ben került kiállításra Bud Spencer, azaz eredeti nevén Carlo Pedersoli szobra. Ki ne ismerné Piedonét, az úszóként indult színészóriást, aki legnagyobb sikereit később Terence Hill oldalán aratta?
A 2,4 méteres egész alakos - a valóságnál tehát jó 50 cm-rel magasabb - szobrot Tasnádi Szandra szobrászművész ajánlotta fel a Józsefvárosi Önkormányzatnak. A szoboravatásról úgy számolt be a sajtó, hogy azon Bud Spencer lánya el is sírta magát, aki személyesen részt vett a szobor felavatásán, sőt a szobrászművész is sírt a meghatottságtól. Őszintén szólva én nem vagyok ettől a szobortól elájulva. Szerintem az arca nem is hasonlít Bud-éra. Valahogy nekem nem jön vissza a karaktere, a gesztusai. Az alkata, a testfelépítése igen, de az arca nagyon nem. A Bud Spencer rajongói csoport is nagy lelkesedéssel köszöntötte a szobrot. Szóval akkor bennem van a hiba, de vállalom. Érdekesség, én sem tudtam, hogy 2016-ban hunyt el Rómában 86 évesen, és ez a budapesti szobor a következő évben készült el.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. május 23.egyedül járt itt 55 Nehéz újat mondani róla, hiszen mindenki ismeri. Városligetben, a főváros zöld szívében, romantikus épületcsoport. Benne a Mezőgazdasági Múzeum, a jáki templom mása kápolna, Anonymus szobra. A vár egyik sarkalatában Lugosi Béla, azaz Dracula gróf mellszobra.
Legutóbb márciusban jártam itt, amikor az újonnan megnyitott Magyar Zene Házát néztem meg, de nagyon közel van egymáshoz a két épület, egy kis gyalogos hídon kell átkelni. Nagyon nyugis volt, reggel jöttem, még nem nyitott ki a múzeum sem. Előtte sokkal nyüzsgőbb eseményen vettem részt, mégpedig ázsiai ételek fesztiválján, na, akkor elég nagy volt a pörgés és jóféle ételeket is lehetett kóstolni. Ekkor voltam fenn a bejárati kapu tornyában is. A Vajdahunyad várába minden ismerőst elhozok, ha belefér az időnkbe. Voltunk itt a kárpátaljai rokonokkal, a francia barátommal, aki nagy rajongója a magyar képzőművészetnek és fotográfiának, és persze a gyerekekkel is többször jártunk itt ilyen-olyan programokon vagy csak "levegőzni". Most a régi fotókat éppen nem találom, valószínűleg a régi winchesteren vannak elmentve, ha előkerül, pótolom a feltöltést. De ara is van esély, hogy megyek újra, és lövök pár újabb fotót.
Milyennek találod ezt az értékelést?
6948 értékelés / 695 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
266 település / 27 oldalon