Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 125 településen
Országjáró 400 városban
járt már
Felfedező 2870 helyen első értékelő
Népszerű író 1399 hasznos szavazat
Aktív tag 13 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 33686 feltöltött kép
Átlagos
2023. augusztus 9.barátokkal járt itt 35 Tés 839 lelkes község Veszprém vármegyében, a Várpalotai járásban. A település fő nevezetessége az ipartörténeti jelentőségű, jó állapotban megmaradt két XIX. századi szélmalom. Aki megéhezik, a szélmalmoktól másfél kilométernyire eső Erdei büfében ülhet le egy élvezhető kávéra vagy a kilencvenes évek stílusában készült, csalamádés, friss zöldséges, mirelit-vegyeshúspogácsás, szezámos bucis hamburgerre.
A beltér hangulatos, az egyik terem falain sörreklámok és söröshordókat idéző dekoráció, a másikén medvebőr, a szarvasagancsokból összerakott össze csillár is a vadászromantikát idézi. A tömör fából ácsolt asztalokkal és padokkal berendezett muskátlis teraszon kellemes üldögélni. A badacsonyőrsi Varga pincészet meglepően kedvező áron kínált borai mellett kínálnak még tizenötféle sört, főként a Soproni és a Dreher portfólióból, népszerű üdítőket, illetve tömény italokat. Az árfekvés ezesetben is felér egy múltbéli utazással. A kiszolgálás kedves, szívélyes.
2Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. augusztus 9.barátokkal járt itt 55 Az Anda cukrászda nem volt betervezve a kistarcsai programba, parkolás után szúrtam ki, mint igencsak bizalomgerjesztő helyet. Mint megtudtam, a Veranda és a világbajnok magyar fagyit jegyző Fazekas cukrászda, valamint a Zabrakadabra cukrászműhely süteményeit kínálják.
Mi hármat kóstoltunk, a Veranda jegyezte karamell-passiót és málnás csokis csodát, valamint a Fazekasék által megkomponált minden mentes Különös szerelem nevű sütit. Mindhárom meggyőzőnek bizonyult, akárcsak a mangófagyi. Remek kávét főznek, a kiszolgálás is bűbájos. A terasz a Trianoni emlékműnek otthon adó Ifjúság térre néz. Remek hely ez, megérdemel öt pontot.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. augusztus 9.barátokkal járt itt 55 A több, mint három évtizedes múltra visszatekintő, 1992-ben nyitott Damniczki az ország egyik magasan jegyzett cukrászdája, melynek fagylaltjai messze földön híresek. Ők alkották meg a 2013-as Év fagylaltját, mely a málnafagylalt vörösboresszenciával nevet viseli, szintén ők jegyzik a 2014-es Országtortát, a Somlói Revolúciót.
2018-ban nyitott a leglátogatottabb egységük a város szívében, ami mellett továbbra is működik az Új Csóri úti üzletük. Fagylaltjaik nyolcvan-kilencven százaléka magyar alapanyagból készül, mint a honlapon írják, nem a trend kedvéért, hanem hitvallásból. Állományjavítónak csak szentjánoskenyérmag-lisztet használnak, a legmodernebb technológia biztosítja a gyümölcs frissességének, eredeti aromáinak megőrzését. A hagyományos tejszín, a friss tej egy környékbeli tehenészetből, a dió a szomszédos kiskertekből érkezik a cukrászdába. Külön kiemelik a bemutatkozó sorok keretében, hogy kerülik a növényi tejszínt, a bevonó masszát, a festékeket, aromákat, félkész termékeket. Elég végignézni a pultjuk tetszetős süteményeit a karamellás sósmogyoró mousse-tortától a Monarchia csokin keresztül a pisztácia-mousse-tortáig ahhoz, hogy érzékeljük az ars poeticájuk lényegét: cukrászatukban egyszerre van jelen a nagymamák tudása iránti tisztelet és az unokák szűnhetetlen újítási vágya. A beltér igényes, hangulatos, akárcsak a terasz. Visszajáró vendégek vagyunk náluk, számtalan fagylaltot és több süteményt kóstoltunk az évek során, ezekről csak felsőfokon tudunk nyilatkozni. Legutóbb, tavaly augusztus 19-én a kiváló mangó és citrom fagyi mellett megkóstoltuk az akkor még igencsak újdonságnak számító, hivatalosan csak másnap, az ünnep alkalmából forgalomba hozott új országtortát, Huncut szilva herceg volt mintha a neve, ha emlékezetem nem csal. A kiszolgálás példaértékű, az árak a minőséghez képest kedvezőek.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. augusztus 9.barátokkal járt itt 55 A Füge egyedi hangulatú, színvonalas fagylaltozó. A honlapról megtudhatjuk, hogy a hely négy fiatal, Dobos Márton, tapasztalt vendéglátós, felesége, Penovác Anna és Hakkal Zsófia cukrászmesterek, valamint Tremmer Roland közös projektje.
Egy olyan közösségi tér létrehozása volt a szándékunk, amely a munkába igyekvőket szendvicsekkel, üdítőkkel kínálja, otthont ad a régiónk művészeinek, irodalmi esteknek, kiállításoknak, gyerekprogramokat szervez kisgyermekes családoknak, és mindenkit nagy szeretettel vár a fagylalt- és süteménykülönlegességeivel. írja Dobos Márton a bemutatkozó sorok között. 2023 nyarán nyitottak egy második egységet is Füge liget néven a Kálváriadomb mellett. A beltérben sok zöld növény szemgyönyörködtető elrendezésben, a boltíves plafon tégláit fehérre meszelték, a falakon képzőművészek alkotásai. A fagylaltok mellett kiváló kézműves sütemények, pogácsák, szendvicsek és péksütemények várják a vendéget. Kínálnak kávékat, ipari és minőségi üdítőket, házi szörpöket és limonádékat, Peroni és Pilsner Urquell sört, néhány minőségi magyar bort, valamint töményitalokat is. Minőségi sör nincs. Mi decemberben jártunk náluk, a fagylaltkészítés akkor szünetelt, ettünk viszont egy remekbe szabott mákos beiglit, valamint kiemelkedő pisztáciás süteményt. Nem könnyű választani, mert a pultban sorakozó minden sütemény csábító. Egy kisszériás száz százalékos magyar almalevet ittunk mellé. A kiszolgálás kedves, udvarias, szívélyes, az árak értékarányosak.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. augusztus 9.barátokkal járt itt 55 A kétezertízes évek elején döntött az illetékes fórum a zirci apátsági sörfőzés újraindításáról, előbb az infrastruktúra kialakítása zajlott az apátság falai között, majd 2015-ben indult be a termelés. A főzde mellett sörözőt is nyitottak, mai meghatározása szerint brew pubot, azaz olyan sörkimérést, ahol a helyben főzött sör a fő attrakció.
A beltér parányi, de igényes, hangulatos. Az étlapon egyszerűbb ételek és sörkorcsolyák szerepelnek. Kínálnak többek között sörfalatok címszó alatt tepertős pogácsát, hidegtálat, hagymakarikát, fűszeres steak burgonyát, csirke- és camembert nuggets-et. A főételek között burgereket, sült kolbászt és marhasteaket. Csapon az Apátság hétféle söre kapható, az alsóerjesztésű világos Promus, a belga apátsági stílust követő félbarna 6,5%-os Dubbel es 7,8 -as Trippel, a szűretlen búza, a levendulás, a fekete alsóerjesztésű, szűrt Schwarz s végül Veszprém város söre, mely a 2023 névre hallgat, ezt választották ugyanis Európa Kulturális Fővárosának hivatalos sörévé. A szentgyörgyhegyi Szászi pincészet hatféle borát kínálják decire kimérve, továbbá négyféle balatongyöröki Gáspárlat-pálinkát is kóstolhatunk náluk. Tartanak továbbá limonádét, teát, kávét. Megkóstoltuk a sörház valamennyi sörét, mellé remek sült kolbászt, valamint meggyőző tépett húsos szendvicset ettünk, majd igen jó élménnyel távoztunk. A kiszolgálás segítőkész, udvarias, az árak kifejezetten kedvezőek.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. augusztus 9., csoporttal járt itt 55 A délvidéki Topolyán született Csetvei Krisztina Mór meghatározó borásza, aki Miklós Csabi mellett ismételten bekerült a Borászok borásza díj jelöltjei közé. Az 50 legjobb borászként emlegetett szakmai grémiumban ők ketten képviselik az egyik legkisebb, de annál többre érdemesült borvidéket.
Három és fél hektárjuk van Móri Borvidéken, meszes, löszös, agyagos területen ahol Chardonnay-t, Olaszrizlinget, Szürkebarátot, Zöldveltelinit, Ezerjót, Pinot Noir-t és Kékfrankost művelnek. A Somlóhegyen is van egy hektár szőlőjük, itt Juhfarkot
Olaszrizlinget termesztenek. Beavatkozásmentes, technológiailag hibátlan, jó egyensúlyú, harmonikus borokat készítenek. Négy főtől fogadnak csoportokat, háromféle programmal. Nagyfröccs jeligére hatféle bort kóstolhatunk pincelátogatással egybekötve, a Hosszúlépés 9 tételes, a Superior tartalmaz welcome drinkként pezsgőt vagy gyöngyözőt, a kóstolósorba ezesetben borkülönlegességek, limitált tételek is bekerülnek a Móri borvidék házi sajtjaival kísérve. A Hársfa utcai kóstolóterem meghitt, hangulatos, a nyerstégla-falat Magyarország 1886-os borászati térképe mellett egyedi kerámiák díszítik. A csillárt szekérkerékből alakították ki, a masszív faasztalokat pirosfehérkockás terítő borítja. Jó itt lenni, csak egyetérthetünk a házigazda fekete táblára fehér krétával felírt fogadó szavaival Jó, hogy itt vagytok. Mi egy Superior kóstolón vettünk részt tavaly augusztusban, az élményt a legszebbek, legmeggyőzőbbek között raktároztuk el. Csetvei Kriszti nemcsak kiváló borász, de napsugaras személyiség, remek előadó és kitűnő vendéglátó is egyben.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. augusztus 8.egyedül járt itt 45 A Stay Debrecen két legjobb sörözője közül az egyik. Többször is jártam náluk, mindig izgalmas, prémium főzetek vannak csapon, a dobozos, illetve üveges választék is figyelemre méltó. Rajta tartják ujjukat a sörvilág ütőerén. Egy alkalommal zuhogott az eső, kérdeztük, hogy netán bemehetünk-e nyitás előtt inni valamit, elképesztő elutasító stílusban mondtak nemet.
Úgyhogy a kiszolgálás jóindulattal 2 pont. Ételeket nem tartanak, a sörök viszont csúcskategóriások. Tavaly nyáron kétszer is betértem hozzájuk, legutóbb augusztusban. NEIPA söröket ittam. Négy pont.
5Ételek / Italok
2Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. augusztus 8.barátokkal járt itt 55 Érdemes a szaksajtót olvasgatni, de a legjobb mégiscsak a gasztronómiában jártas közeli barátok és ismerősök tanácsaira hagyatkozni. A nemrégiben Csömörön járva így jutottunk el egy nagyon hangulatos és igényes pizzériába. Vendéglátóm ismerte a tulajdonost is, így igen hamar tartalmas beszélgetésbe keveredtünk.
Nápolyi fatüzeléses pizzakemencét használnak, a pizza is a nápolyi stílust követi nagyjából. Lehetőségünk nyílt arra, hogy különféle pizzákat párosítsunk, végül egy bivalymozzarellával toppingolt Diavola pizzában egyeztünk meg, ami remekül sikerült. Megkóstoltuk a tiramisut is, ez sem volt rossz, de visszafognám benne az édességet. Jót tenne a helynek némi minőségi sör.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. augusztus 8.egyedül járt itt 45 A minap átutazva a településen megálltam a Betérő csárdában, mely hangulatos, szépen berendezett rusztikus vendéglátóegység csodás kerthelységgel. A falakon többek között megannyi Monarchia-korabeli képeslap a városkáról. Amikor az étlapot kézbe vettem, először azt hittem, hogy véletlenül egy régebbi változatot kaptam, annyira kedvezőek az árak.
Levesek 1000, sörök, tömények 3 cl-je 500 forint alatti összegbe kerülnek, a rántott gomba, trappista és Camembert 1250 forint. Az étlapon a hagyományos magyar konyha fogásai sorjáznak a csülkös babgulyástól a cigánypecsenyén át különféle töltött-rántott húsokig. Rendeltem velővel töltött rántott palacsintát (700 Ft), valamint makói haltepertőt (1800 Ft) vaslapon sült zöldségekkel (500). A palacsinta igen tisztes darab, előételnek inkább sok, mint kevés. Tölteléke elviselne némi finomhangolást, de így ahogy volt, élvezettem ettem, igen hamar elfogyott. A hal friss, élvezetes, a hagyma kicsit túlment, itt-ott megkeseredett. A zöldség mirelit-egyvelegből származott, ami meglepő. Olcsóbb is, jobb is frissen vett cukkinit, padlizsánt, gombát sütni, persze a mirelitnek megvan az az előnye, hogy addig pihen a fagyasztóban, amíg elő nem veszik. Annyi biztos, hogy ügyesen hőkezelték, elkerülve a szottyadást. Nem tör kulináris csúcsokra a Betérő csárda, de élvezhető, frissen készült fogásokat tesznek az asztalra, elképesztően olcsón, szeretnivaló környezetben, szívélyes kiszolgálás mellett.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Gyenge
2023. augusztus 8.családjával járt itt 25 A Fodor hotel halászcsárdája egy jó évtizede riasztó élményként maradt meg, a kiszolgálás kriminális volt, az ételeket alsóközepesnek ítéltük. Jóindulattal. A szárnyasmájjal töltött gombában éppen hogy akadt pár morzsa máj, a hortobágyi palacsintát bolognai mártáshoz hasonló darált hússal töltötték, a roston sült harcsa pangasiusnak bizonyult, a brutálisan elsózott pacalpörkölt igénytelen körete hidegen érkezett.
A kacsacomb és a halászlé hozta az átlagos, de nem átütő szintet. A szakadt palacsinta mellett a fagylalt átlagos késztermék volt, a málnaöntet szintetikus ízű borzadály. Egy szó, mint száz, nem hagyott bennünk jó emléket a hely, de miután egy kedves jóbarátom kellemes élményekkel távozott a nemrégiben az étteremből s a világhálón is a korábbinál sokkal szebben tálalt ételek fotóit böngészhetjük, úgy véltem, adunk még egy esélyt a gyulai halászcsárdának, amit évekig messze elkerültem. Látogatásunk jól indult, a személyzet lecserélődött, mindkét felszolgálóról, akivel szót váltottunk, csak jót mondhatok, a szakma lelkes, odaadó képviselői. Rendeltünk kőrösi halászlevet szürkeharcsából, amit az étlap szerint a nagymama harminc éves receptje alapján készítenek, kiskőrösi haltepertőt pikáns hagymalekvárral és fokhagymás-kapros dippel, valamint egy vegyes haltálat, aminek tartalma hivatalosan: vaslapon sült fűszeres fogasfilé, hekk balatoni módon, harcsafilé cornflakes bundában, Remoulade mártás, steak burgonya és párolt zöldségek. Amikor megérkeztek az ételek már szemre, kóstolás nélkül pangasiusnak tűnt minden harcsának mondott hal, beleértve a haltepertőt. Kóstolva a rántott harcsát a gyanú meggyőződéssé izmosodott. Kétséget kizáróan a Mekong deltájából érkező halból volt a haltepertő is, és bizony az úszkált a harminc évvel ezelőtt pangasiust aligha látott nagymama halászléjében is. Pangasius a köbön. A helyzeten nem sokat javított, hogy a süllő ízletesnek bizonyult, s a megfelelően megsütött hekknek sem volt hűtőíze. Nem akartam rontani az asztaltársak élményét, ezért hatszemközt beszéltem meg a felszolgálókkal a problémát, ők sajnálkozásukat fejezték ki, s a kellemetlenségét 15%-ot elengedtek a számlából. Úgy vélem, ennyi volt a mozgásterük. Többször is elnézést kértek, nem próbálták menteni azt, ami menthetetlen, mint ahogy azt több helyen is tapasztaltam. Így nem annyira felháborodottan, mint inkább szomorúan távoztam, azon morfondírozva, hogy miért kell egy ilyen jó adottságokkal rendelkező helyet így devalválni. Jó atmoszféra, kiváló pincérek, főzni tudó szakács. De a tulajnak kell a pangasius-csalásból még a plusz pénz. Szerintem többet veszít ezzel, mint amennyit nyer.
2Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
4474 értékelés / 448 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
390 település / 39 oldalon