DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

Átlagosnál kicsit jobb cukrászda -

Boldizsár Cukrászda – Belváros Eger

2019. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 2.
Boldizsár cukrászda belvárosi egysége (gondolom a másik kettő is) igen alacsony áron kínál fősodratú süteményeket. Néhány példa tavaly augusztusból: Mignon 290 ft, karamellás vagy csokis Ischler 280 ft, fehér csokis epres croccant torta 530 ft, mascarpones málna 520 ft. Mi inkább fagylaltot ettünk a kánikulában, egy-egy gombócot, egy erdei gyümölcsöt meg egy epret.
2019. augusztusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 2.
A Petrényi borbár Eger szívében működik az azonos nevű pincészet bemutató-üzleteként. Kínálnak borkorcsolyákat (sajttálat és sonkatálat) is a borok mellé továbbá Brill pálinkákat, limonádékat, stílusosan verjus-ből azaz éretlen szőlő levéből. A kiszolgálástól nem voltam oda, általában jobban sikerült kommunikálni borbárok személyzetével.
Jó hely, remek birkapörkölt -

Korona Étterem Lajosmizse

2020. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. július 27.
A Korona étterem jó kis hely. Mivel siettem, csomagolva kértem egy adag birkapörköltet, melyet hazaérve megmelegítettem. Kifogástalan volt, jól ízesített, a birkaíztől rendesen átjárt. A beltér dekorációjának szerves részét képezi egy Nagy-Magyarország térkép is, amit rovásírásos felirat vesz körbe, míg csomagolták a pörköltet, azt sillabizáltam.
2019. júliusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. július 26.
Az Öreg Tanyacsárda az a hely, ahová az ember betér annak dacára, hogy mióta megépült az M5-ös autópálya, már nem esik útba. Ennek fő oka, hogy hangulatos, jó ízléssel berendezett hely v gyönyörű virágos terasszal, amit az U alakú épületegyüttes ölel körbe. A beltér dekorációja harmonikus, patinás, egyszerre idézi a polgári és a paraszti világot, zavaró eklekticizmus nélkül.
Remek élmény, kiváló kiszolgálás -

Orange Cafe & Bar - Alba Plaza Székesfehérvár

Értékelt: 2020. július 26.
Az Alba Plazaban először a Frei Cafét vettük célba, mert azt olvastam, hogy belistáztak Hoptop söröket, otthon pedig nem állt jól a kézműves sörkészlet. Mondta a kedves felszolgáló, hogy náluk már nincs alkoholos ital, menjünk az Orange-ba.
Értékelt: 2020. július 26.
A Rosettának a beltere nyert meg, azért ültünk be. Kellemes háttérzene, jó ízléssel megtervezett környezet. Ettünk egy kacsamájpástétomot (2500 ft), ami nem volt rossz, de vagy pecsenyekacsamájból készült, vagy adtak hozzá csirkemájat is. Elég nagy adagot kaptunk, őszintén szólva jobb szeretem, ha kevesebb és jobb. Zöldborsóhajtásokkal és jól elkészített hagymalekvárral tálalták.
Értékelt: 2020. július 26.
A Menta bisztró jobbacska hely Székesfehérvár központjában. A konyhát nem próbáltuk ki, mert épp egy másik helyről jöttünk, ahol a kávézási igényt szántszándékkal félretettük, hogy azt inkább valahol másutt ejtsük azt meg. Nem volt rossz a kávé, átütő sem. Ittunk még egy deci bort is, van néhány jó tételük, a Pannonhalmi apátságtól, Takleréktől, Sauskától, Gerétől.
Értékelt: 2020. július 26.
Van egy kissé trágár medvés vicc, aminek az a csattanója, hogy vadász, vadász te szpn jársz ide. Hát jogos e felvetés az albán fagyikkal és pékségekkel kapcsolatban. Ha az ember tudja, milyen, minek megy oda? A helyzet az, hogy van pár fagyi, ami azért nem rossz itt, megérdemel 3 pontot. Persze nem a gyümölcsfagyik, melyeknek a színén is messziről látszik, hogy jobb elkerülni.
Értékelt: 2020. július 26.
A Beeralóban tett, két évvel ezelőtti látogatásom óta a hely nem sokat változott, persze ezt nem is vártam el, sőt. A választék nyilván igen, hisz itt rajta tartják ujjukat a magyar minőségi sörvilág ütőerén. Mi ittunk egy pohár Ugar Strohmant, egy pohár Reketye 99 Hopsot, mindkettő csúcs volt, a legjobbak közül való.
Értékelt: 2020. július 26.
A Marximba nem is annyira a(z újra)tesztelési vágy vitt, mint a virtus. Buszra vártunk jóbarátommal, s azt tárgyaltuk, hogy beleférne-e még egy hely az időbe. Jómagam 9 perccel a busz indulása előtt úgy véltem, hogy még igen. Úgyhogy sprinteltem a Marximba, ittam egy kis Unicumot, majd irány vissza. Még vártunk is pár percet a buszon.