DEndre étterem értékelései

11919

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

DEndre gyenesdiási értékelései

Jó kis falusi kocsma -

Korona Söröző Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 21.
A Korona söröző az a jó, hangulatos falusi kocsma, (ahol persze bortermő vidéken kimérhetnék a helyi borokat is, de hát nem teszik) ami kifejezetten szerethető. Békés alkoholista törzsközönség, kedves kiszolgálás, árnyékos, nádtetős terasz. Preparált pontyfej a kifogás dátumával a falon (16 kilós példány volt állítólag), továbbá Nagy-Magyarország térkép, áttekintés a matrózcsomókról, söröskorsó-alakzatok fából.
Átlagos tortilla, élvezhető kézműves sör -

Kisgömböc Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 21.
A Kisgömböc a gyenesdiási termelői piacon azon ritka helyek egyike, mely nem a halra építi kínálatát. Van hurka (370 ft / 10 dkg), kolbász (420), tarja (390), rántott karfiol (260), hamburger (650), tortilla (650). Nejem egy tortillát vett innen, én nem voltam tőle elájulva, elfogott az tény, éhesek voltak a gyermekek.
Gyenge fasírt, iható fröccs -

Lido Büfé Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 21.
A Lido büfé a legendás Karám mellett található, rögtön a gyenesdiási Lido strand bejáratánál jobbra. Itt is van lángos, halászlé, hekk, palacsinta, szóval a szokásos strandkínálat. Jómagam fasírtot rendeltem sült krumplival, 950 ft volt e fogás, a fasírtgolyó valami mirelit rettenet volt, nem égetném magam ilyesmivel a helyükben, inkább levenné, a fasírtot az étlapról.
Friss halak, kedves kiszolgálás -

Viharos Halsütöde Gyenesdiás

2016. szeptemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. szeptember 21. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A gyenesdiási strandon működő egységek közül – mindegyik jó élmény volt – ez volt a kedvencünk. Itt egy vegyes haltálat rendeltünk, melyen volt egy keszeg, két szelet ponty, ez elég zsíros volt, de friss, dunai harcsa, hekk (legjobb hekk klasszikus módon elkészített, amit ettem életemben, egy überelte csak, amit a Cafe Bouchonban ettem) valamint süllő s egy nagy halom sült krumpli.
Nekünk csalódás volt, de másnak lehet akár remek élmény is -

Darnay Borpince Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 18.
A Darnay egy rendkívül mutatós borozó, lényegében egy vendéglátóipari egységgé emelt csűr és pince. Azzal mentem oda, hogy megismerkedem a tulajjal, ezt beszéltük telefonon is, de valahogy nem akaródzott neki az ismerkedés, így aztán megittuk borainkat és továbbálltunk.
Jó lenne még egyszer itt enni, lehetőleg nem menüt -

Anita Étterem Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 18.
Az Anita vendéglő ott volt Diáson a szállásunk mellett, gondoltam, ha már ott van, próbáljuk ki. Előző este midőn jómagam ki kellett ruccanjak a fővárosba a nejem elvitte ide palacsintázni a gyermekeket, meg voltak elégedve a szolgáltatással. Jómagam egy menüt kértem, ami paradicsomlevesből valamint Orly módra készült tintahalból, sült krumpliból és tartárból állt.
Ízletes keszeg, remek sör -

Hobár Halbár Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 18.
A Hobár halsütő a gyenesdiási termelői piacon működik, innen keszeget rendeltünk, továbbá sült krumplit, bodzaszörpöt és zirci apátsági búzasört. A hal friss volt, ropogós, amilyennek lennie kell. A pultos korombeli ötven körüli úriember, kedves, mosolygós kedélyes. Öröm látni, hogy e piacon négy büféből négy kínál kézműves csapolt sört, ketten Starit, egyik Blondert és egy valaki Rizmájert.
Hangulatos borozó, kedves kiszolgálással -

Rádi Borozó Gyenesdiás

2016. szeptemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. szeptember 18.
A Rádi pince Gyenesdiás egyik boros pincéje, a diási halpiacon is rendelkeznek egy hangulatos fabódéval s pár asztallal. Rendeltem is első este egy száraz fehérből készült kisfröccsöt, aminek a borát szokás szerint megkóstoltam tisztán is, ha jól emlékszem Olaszrizling volt. (Egy deci bor 200 ft, a szóda 50. )
Másnap a halas ebédünkhöz innen vettem egy pohár sört.
Kiemelkedő fagylaltozó -

Bringatanya Fagyizó Gyenesdiás

Értékelt: 2016. szeptember 5. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Úgy hallani, hogy a Bringa tanyát S. Z. gasztroblogger futtatta fel, majd eladta. Mi nem tudtunk semmit a háttérről, csak olvastuk a Magyar Konyha Balaton-kalauzában, hogy ez egy kihagyhatatlan hely s miután egy esti romantikus séta alkalmával belebotlottunk, nyilván ki is használtuk az alkalmat. Sőt, másnap is betértünk.
Remek strandbüfé -

Karám Büfé Gyenesdiás

2016. szeptemberben, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. szeptember 5.
A Karám büfé egyike azon helyeknek melyeket kifejezetten ajánl a Magyar Konyha által kiadott útikalauz. A Lido strand bejáratánál helyezkedik el Gyenediáson. A kiszolgálás nagyon kedves, a pultos hölgy felajánlotta, hogy nyugodtan kérjek olyan lángost, melyen két feltét is van, egyik oldalára teszik az egyiket, másikra a másikat.