Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 270 városban
járt már
Felfedező 3791 helyen első értékelő
Népszerű író 2495 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 108246 feltöltött kép
Kiváló
2022. május 29.egyedül járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Kitűnő kis étterem Budaörsön a főút mellett. A legfrissebb 2022. évi Audi Dining Guide étteremkalauz 85 ponttal a 38. helyre sorolta a legjobb hazai éttermek körében, ami figyelemre méltó teljesítmény, míg a vidéki éttermek között a 14. helyet csípték el, valamint bekerültek a TOP progresszív magyar éttermek közé is.
Aztán közben elolvastam az itt fellelhető két korábbi mértékadó pozitív véleményt is, így nem volt kérdés, hogy a Rutinba el kell menni, már csak azt nem tudtam, hogy mikor. Szépen felújított, takaros sváb ház, a kis teraszon van talán 4 asztal, de a benti rész jobban csábít. Ez sem nagy, egy teremben lazán elhelyezett asztalok, kb. 10 darab. A konyha szerves részét képezi a térnek, belépéskor már egyből köszönthetjük a szakácsokat is, és ők intenek is mosolyogva a vendégeknek. Nagyon családias, de mégis összeszokott, professzionális csapatot alkot a személyzet. Az ételek gyorsan készülnek. Idény alapanyagokból dolgoznak, válogatott, minőségi összetevőkből. Minden étel irtó jól néz ki, amiket a szomszédos asztalokhoz hoznak ki. Fel vagyok villanyozva! Az étlap elfér egy A4-es oldalon, amely már magában foglalja a táblán is olvasható 2-3 hetente frissülő Chef ajánlatokat (6 tétel) is. 3 előétel, 1 leves, 6 főétel, 1 desszert a normál étlapon. Én a séf ajánlatai közül is válogattam. De szerintem látatlanban bármelyik ételüket szívesen megkóstolnám. Első fogásként gyöngytyúk consommé erőlevest kértem roppanós zöldségekkel és gyöngytyúk hússal töltött raviolival. (2800 Ft). Pazar ízek. Főételként pedig cékla carpaccio érkezett füstölt zellerkrémmel, ropogós echalot hagymával, pirított házi kovászos kenyérrel (3200 Ft). Nagyon izgalmas. Kb. minden összetevője olyan, amit meg sem ennék, "nem szeretem" zöldségek, itt meg olyan izgalmasan finom minden, hogy sajnálom, amikor üres lesz a tányér. Szerettem volna mást is, de egyszerűen jóllaktam ennyivel, nem tudtam többet bevállalni. Mit lehet tenni? Vissza jönni hamarosan. Nincs kötelező szervizdíj. Az egyik falat gazdag borválaszték fedi. A mosdókagyló nagyon dizájnos, egyedi. Nemkülönben a tányérok, amelyek a Lizipot kézműves rusztikus kerámiái. Igen, még erről is tudtak adni elvihető szórólapot. Ennyire profik.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. május 29.egyedül járt itt 45 Tarlós István főpolgármestersége idején, 2019 nyarán avatták fel Széll Kálmán szobrát a róla elnevezett - átnevezett - téren. Amit én még azóta is Moszkva térként emlegetek, pontosabban csak Moszkvaként, tér nélkül. Széll Kálmán arisztokrata származású, a dualizmus korának pénzügyminisztere, illetve miniszterelnöke volt.
Érdekesség, hogy felesége Vörösmarty Mihály lánya, Ilona volt, akinek Deák Ferenc volt a gyámapja. Azt írják róla, hogy pénzügyminiszterként rendezte az ország megromlott pénzügyeit; szigorú, takarékos, erélyes és öntudatos pénzügyi politikával rendet hozott az államháztartásba. Az állami bevételeket addig nem sejtett magasságra emelte, a pénzügyi adminisztrációt reorganizálta, a keleti és a tiszai vasutat megszerezte és ezzel megteremtette a később bekövetkezett vasúti államosítás első feltételét; létesítette az 1878-i pénzügyi és gazdasági kiegyezést Ausztriával, a bankkérdést az egységes osztrák banknak közös osztrákmagyar bankká alakításával megoldotta; az államháztartás az egyensúlyhoz közel került. A tér története pedig úgy alakult, hogy 1929-től 1951-ig tér viselte a nevét, amikor az akkori kommunista vezetés a közterület elnevezését Moszkva térre változtatta. A Fővárosi Közgyűlés 2011. április 27-ei ülésén javasolta, hogy a tér elnevezését változtassa vissza Széll Kálmán térre, majd ezt követően május 12-én hivatalosan is átnevezték.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2022. május 29.egyedül járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Egy kitűnő ebéd után indultam hazafelé, gyalogosan, gondoltam 1-2 megállót inkább lesétálok, nem kell azonnal felugrani a buszra. Elhaladtam több vendéglátó egység mellett, pizzéria, gourmet menüs étterem (nem volt nyitva), majd a Veldi cukrászdához érkeztem, ahol jártam már korábban is, de évekkel ezelőtt.
Nagyon szép tiszta, igényes, modern cukrászda és kávézó, nagy terasszal. A pult is szép, rendezett, sokféle sütemény sorakozott benne. De a kiadós ebéd után már csak egy fagylaltra vágytam. Egy gombóc mangót kértem, 400 Ft-ba került, ami szerintem korrekt ár volt érte. Valószínűleg nem friss gyümölcsből, hanem mangó pasztából készült, de így sem volt rossz. A kiszolgálás barátságos, készséges, udvarias volt. Caffé Perté hagyományos pörkölésű olasz kávét főznek.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. május 29.barátokkal járt itt 45 A sok-sok új keletű szobor után ez egy "régi". Szent Imre herceg 1930-ban állított szobra túlélte az idők viharait, sem a II. világháború, sem az 1956-os forradalom harcai, de még a szocialista ideológia sem tudta elmozdítani a helyéről. Bár a lebontása többször felmerült, Kisfaludi Strobl Zsigmond alkotása ma is ott áll, ahol 90 évvel ezelőtt a Szent Imre halálának 900.
évfordulója alkalmából meghirdetett emlékév keretében felavatták. Imre herceg Szent István egyetlen fiaként a család és a haza reménysége volt, ám korai halála ezeket az álmokat és reményeket kettétörte. A valódi életéről szinte nem tudunk semmit, amit most gondolunk róla, az már inkább a legendák továbbélése. A katolikus egyház számára, mint az egyik magyar szent, azonban rendkívül fontos a kultusza. 1930. május 18. 1931. május. 31 között a herceg halálának 900 éves évfordulójára emlékezve tartották meg a Szent Imre-emlékévet. Az év során több jelentős ünnepséget szervezett az akkori magyar állam és a katolikus egyház országszerte. A szobrot egy magánszemély, Isabella von Cro-Dülmen főherceg asszony, Ferdinánd főherceg felesége rendelte és finanszírozta. A monumentális szoborcsoportot 1930. augusztus 17-én, vasárnap állami ünnepség keretében avatták fel. Imre hercegnek a vértanú Szent Gellért volt a nevelője, így volt egy célzatosság abban, hogy Gellért szobra és a Gellérthegy közelébe kerüljön Imre szobra is. A mai Villányi út akkoriban Szent Imre nevét viselte. A XI. kerület 1930-ban lett közigazgatásilag önálló, ekkor választották le az I. kerületből, és a Szentimreváros nevet vette fel (jelenleg már csak a belső XI. kerületet nevezzük így). A szoborcsoport kiemelt fontosságú eleme a liliom, amely az ártatlanságot jelképezi. Ez van Imre herceg kezében, és a jobbra térdelő alak is liliomokat ajánl fel. Már csak 8 év van hátra 2030-ig, kíváncsian várom, hogy abban az évben is lesz-e valami hasonló nagy megemlékezés.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. május 29.egyedül járt itt 55 2003 áprilisában adták át ezt a köztéri alkotást a nagyközönség számára, amely a Szent Gellért téren a Gellért Szálloda főbejárata előtt, a villamos megállónál található. A kút üzemeltetője a Fővárosi Vízművek. A díszkutat másutt Forráskút néven is említik. A kút megalkotása a Bartók Béla út felújításához kapcsolódott.
Az épület és a térarchitektúra tervezője Dévényi Sándor. A Dobány Sándor keramikus által elkészített türkizkék pirogránit ivókútból a tervező szándéka szerint egész éven át folyna a szálloda alatt futó termálvíz vezetékek valamelyikéből a víz. A kútból nyolc folyóka vezeti el a vizet a lépcsőkön és egy kőcsigán át. A nyolc kőcsigára Budapest nyolc termálfürdőjének nevét vésték. Ottjártamkor csak egy folyókából folyt a víz, és vannak olyan városi legendák, miszerint nem is termálvíz folyik belőle, hanem sima csapvíz. A forrásház belső kupolagyűrűjébe Weöres Sándor idézet lett aranyozva, a pillérek belső oldalára pedig nyolc történelmi jelkép került. A forrásház melletti kőcsigákat az ürömi telephelyen faragták. A turisták, de a budapestiek is kedvelik, legalábbis a kút jellegből adódik, praktikus, ha nyári forró napokon itt friss ivóvízhez lehet jutni. A turisták ezen túl szívesen fotózkodnak, szelfiznek is itt. Egyébként a kút felállítása szintén vitákat hozott felszínre a városvezetés, illetve a politikusok között.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2022. május 29.egyedül járt itt 35 2018. őszén állították fel Magyarország kedvenc királynéjának, azaz Ferenc József neje, Wittelsbach Erzsébet alias Sissi szobrát a Madách tér előtt. Bal kezében napernyőt, jobb kezében egy könyvet tart a kezében. Egyszerű, de elegáns, testalkatát követő laza esésű hosszú ruhát visel.
A helyszín választása valószínűleg nem véletlen, hiszen ez az Erzsébetváros egyik kapuja a Kiskörút felől, és a nevét viselő VII. kerületben eddig nem készült köztéri szobor a népszerű uralkodó hölgyről. A műalkotást R. Törley Mária szobrászművész készítette. "Fontos motívum a magyar címer a szoboralak mellközepén, ami a királyné magyarok iránti szeretetére utal", említették. A szobor felállítása az elmúlt években nagy hullámokat vert, a politikusi és újságírói körökben is szidták, kritizálták, még az is felmerült, hogy elszállítják, lebontják, bár az utóbbi egy évben mintha elült volna a vihar. Magánvéleményem a szoborról, teljesen laikusként, és politikától függetlenül. Nekem nem tetszik, mert egyáltalán nem emlékeztet arra a Sissi képre, ami róla bennem él a festmények, egyéb műalkotások, korabeli beszámolók alapján. Minden esetre szerintem már megszokták, megszoktuk, én nem mozgatnám. Gyakran járok erre, és úgy látom, a turisták sokat fotózzák, megállnak itt, megnézik. Amikor legutóbb itt jártam, akkor is egy idősödő páros csodálta, le is ültek a talapzatra egy kicsit pihenni.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. május 29., kollégákkal járt itt 55 Nagyon kedvelem az óbudai Fő teret. Jó lenne minden kerületünkben egy hasonlóan hangulatos tér, de sajnos alig akad. Varga Imre szoborcsoportja 1986 óta áll itt ezen a kis téren. Arról emlékezetes ez a hely, hogy itt jegyeztem először MOL részvényeket kezdő bankos dolgozóként, s mivel ez akkoriban igen népszerű program volt, itt kellett éjszakáznunk egy autóban helyfoglalás gyanánt.
De jó érzéssel töltött el a tudat, hogy legalább egy kellemes helyen tölthettük el. Bevallom, én sokáig nem tudtam, hogy a szobrok örömlányokat ábrázoltak, én azt gondoltam, egyszerűen szegény, nehéz sorsú lányokról van szó, akiknek az esőben kint kell állniuk. Az arcuk nem szép, egyiknek sem, a ruhájuk sem csinos. Olyan ágrólszakadt, sovány a testük, az arcuk szomorú, boldogtalan. De mégis, mindezen részletek ellenére a szoborcsoport, a kompozíció mégis pozitív, kellemes látványt nyújt, jó rájuk nézni. Furcsa dolog ez. Ha e szobrok felkeltették az érdeklődést Varga Imre további alkotásai iránt - akit bevallom, én így név alapján nem ismertem -. akkor itt a Laktanya u. 7. szám alatt található a gyűjteményes kiállítása.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2022. május 29.barátokkal járt itt 55 Nagyon jó hangulatú irodalmi kávéház a Bartón Béla úton, amely egy valóságos gasztro-kulturális negyeddé nőtte ki magát az elmúlt években. Miközben üldögéltem a jeges kávém mellett (790 Ft), a polcon a könyveket és a falon a májusi programokat nézegetve, világosodtam meg, hogy a PRAE kiadó irodalmi kávéháza és a PRÉsház valójában egy kis szó-geg lehet.
Többször voltam már tanúja erre sétálva annak, amikor könyvbemutatót vagy kis élő performanszot tartottak itt, akusztikus koncerttel, versmondással, felolvasással. Ilyenkor a kávézó gyakorlatilag a helyszűke miatt kitelepül az utcára, a járdára, így az arra sétálók is beszippanthatnak belőle 1-1 pillanatot, benyomást. Ezzel párhuzamosan kortárs képzőművészek kiállításainak is rendszeresen helyet adnak (fotó, grafika, festmények). Hétköznapokon baráti 1500 Ft-ért kínálnak 2 fogásos napi menüt, ami áll egy napi levesből (ottjártamkor zöldborsó krémleves), míg második fogásként választható mellé quiche, saláta, szendvics vagy sütemény. Ezúttal mediterrán stílusú paradicsomos-olívás-sajtos quiche-t készítettek. Kétféle házi sütit láttam a pultban, az egyik csokis brownie féle, a másik erdei gyümölcsös sajttorta lehetett. Hagyományos olasz pörkölésű Pasco brand kávét főznek, az eszpresszó 490 Ft. Szörpökből meglepően sokszínű a kínálat, a szigetszentmiklósi Spejzkincsek, a keszthelyi Spájz szörpök mellett hosszúhetényi must-limonádét is kínálnak. Egy dl szörp 180 Ft, van vagy 20 féle gyümölcsíz. Tetszett, hogy az itallapra külön kiírták, a csapvíz ingyenes, és bárki kérje bátran. Én is kaptam, kérés nélkül hozta a vagány pultos lány. Pezsgő, prosecco, borok, koktélok, rövidek is szerepelnek az eléggé bőséges itallapon. Igazán klassz hely ez, jó szívvel ajánlom!
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2022. május 29.egyedül járt itt 45 Az óbudai amfiteátrum az Árpád Gimnázium mellet található, jelenlegi funkciója leginkább közpark és kutyafuttató. Bár kerítéssel körbe van kerítve, gyakorlatilag folyamatosan és ingyenesen látogatható, nem őrzött. Ottjártamkor éppen egy csapat kertész a füvet nyírta a területen.
Jó 20 évvel ezelőtt az alsó részen található folyosó-járatok - az egykori cellák - még nem voltak lezárva, jó kaland volt éjszaka idejönni "bandázni" elemlámpával világítva, de azután a hajléktalan csövesek beköltözése miatt ezeket lezárták. Az ókori Aquincum két amifiteátrummal is rendelkezett, közülük ez volt a nagyobb méretű. A II. században, 145 körül építették. Hatalmas mérete 10-15 ezer fő látogató befogadására tette alkalmassá, és valószínűleg az itt állomásozó katonaság saját gyakorlatozásra is használta. A terület régészeti feltárása és az értékek mentése az 1930-40-es években zajlott le (szentély és oltárkő maradványokat találtak, illetve későbbről a 6. században longobárd ezüstkincset), mivel a középkorban lakóházak épültek rá a területre, ezeket lebontották. Hangulatos hely, de az eredeti funkciójára már alkalmatlan, ahhoz túlságosan romos.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2022. május 29.egyedül járt itt 55Mondanám, hogy ez a legfrissebb Kolodko Mihály alkotás a fővárosunkban, de ez még csak pár nappal ezelőtt volt igaz, amikor én is felkerestem, de mára, mire írom ezt az értékelést, már nem helytálló az állítás, ugyanis a hétvégén újabb kis szoborcsoport került kiállításra, szintén a budai oldalon, szóval tervben az újabb szobor keresési expedíció.
. . de most még előbb a légiósról. Az eredeti szobor szintén egy római amfiteátrumban látható, méghozzá a horvátországi Pulában. A két helyszín között a közös szál az ókori Róma. Mit adtak hát nekünk a rómaiak? Itt a katonai amfiteátrum őrzi annak a nyomát Óbudán, hogy egy igen jelentős településük volt itt, amelyben 10-15 ezer férőhelyes amfiteátrumot alakítottak ki. S a bor szeretete azóta is megmaradt a magyarság körében. A kis bronz szobrocska az egyik fal tetején található. És nagyon küzd, mert sikerült nagyon berúgnia és a boros kupával a kezében buta nézéssel egyensúlyoz félfenékre esve, nehogy leessen a falról. Érdekesség, hogy a sisakdíszén hátulról olvasható a szobrászművész neve.
Milyennek találod ezt az értékelést?
6879 értékelés / 688 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
266 település / 27 oldalon