DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

Jobbacska hely, de gyengébb, mint a testvérei -

Fekete Sas Kávéház Hódmezővásárhely

2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. október 27.
A Fekete Sas Hódmezőváráshely fő terén működik, a tulajdonos azonos a város másik három népszerű étterméével (Bandula, Bagolyvár, Kökénydombi csárda). Kértem volna fél adag fogast vagy harcsát, de nem adtak. A felszolgáló miután konzultált a konyhán dolgozókkal, jelezte, hogy csak a lepényhalból kérhető fél adag.
Fősodratú hely jó konyhával és csodás beltérrel -

Kökénydombi Csárda Hódmezővásárhely

Értékelt: 2020. október 26.
A Kökénydombi csárda beltere varázslatos. Leginkább a Bagolyvárhoz meg a szegedi Régi Hídhoz tudnám hasonlítani. Sok pácolt fa és nyers tégla, békebeli hangulat, kandalló, régi használati tárgyak, minden apró részlet kidolgozna, a polgári és a rusztikus elemek megnyerő harmóniában olvadnak össze. Az atmoszféra nem ötös, hanem csillagos ötös.
Őszinte, korrekt hely -

Aszófői Halsütő Aszófő

Értékelt: 2020. október 26.
Az Aszófői halsütőt szezonon kívül, október közepén túl is nyitva találtuk. Kértem egy pontypatkót, egy darab hekket, tzatzikit, meg egy Pilsner Urquell sört. Fizettem 3440 forintot. Nagyon értékeltem, hogy a pultos srác hozott a szomszédos faházból kérésemre üvegpoharat a sörhöz.
Eredeti, ötletes, kiemelkedő hely - némi bakival -

Neked Főztem Zánka

Értékelt: 2020. október 26.
Van amikor az embert nem azért bosszantja egy szarvashiba egy étkezésben, mert nem finom, amit eszik (egyébként nem volt az), hanem, mert nem tud maradéktalanul jót írni az adott helyről. A zánkai Neked főztem” kiemelkedően jó hely. Ettünk kacsamellet, kreatív köretelememmel, szürke harcsát hasonló fantáziával tálalva, továbbá sajttortát gyümölcsmártással.
Színvonalas hely -

Fióka Budapest

2020. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. október 18.
A Fióka továbbra is színvonalas egysége a magyar gasztropalettának, bár a kiszolgáláson lehetne javítani. Pincérem nem hoz borlapot, miközben ez alapvetően egy borbár, amikor mondom a két A4es lapot szemlélve, hogy a lényeg lemaradt (egyiken ételek, másikon italok, de borok nélkül), akkor azt feleli, hogy nem értem. Mondom, ez egy borbár, nemde?
2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. október 18.
Puskás hotel
A Puskás hotel étterme varázslatos környezetben működik, ezidőtájt csak a külső vendégekre alapozva. A beltér is a boldog békeidőket idézi, kifejezetten hangulatos minden elemében.
Remek, 5x5ös hely -

Für Elise Martonvásár

2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. október 17.
A Für Elise cukrászda-kávéházba harmadszor voltam a minap, eddig még nem sikerült az élményt rögzíteni. Amikor először voltam itt két éve, akkor egy, az Etyeki Sörmanufaktúra által palackozott sört kértem elvitelre, másodszor, idén, ha emlékezetem nem csal, kávéztam, most bort ittunk, habzót és egy sauvignon blanct valamint egy sütit kértünk (finom volt).
Remek élmény, nagyon jól kitalált hely -

Szaletly Vendéglő & Kert Budapest

2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. október 11.
A Szaletly nevű helyet azóta jegyzem mióta felröppent a hír, hogy leigazolták Bernáth Dánielt, akit a legjobb magyar séfek egyikének tartok, több helyen is ettem a konyháján (NU26, Rézkakas). A beltér hangulatos, kicsit romkocsmás, kicsit avantgarde, kicsi retro, ugyanakkor mindez cseppet sem diszharmonikus. A háttérzene kiváló, ideális e hely atmoszférájának kiegészítésére.
Remek hely, kár, hogy egyes fogások túlárazottak -

Lavender Terasz Étterem Balatonvilágos

2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. október 11.
A Lavender terasz egyike volt a kiemelkedő balatoni élményeinknek. A beltér rendkívül hangulatos, a ma igencsak divatos vintage dizájnt követi. A háttérzene kellemes, illeszkedik a környezethez. Az árak itt-ott megszaladtak, de azért éppenséggel megfizethetőek.
Végre egy igazi 5x5 szívecskés hely -

Kárpátia Borház Szeged

2020. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. október 9.
Egyik szemem sír, a másik nevet. Ha három szemem lenne, kettő nevetne. Az egykori Palánk borozót nagyon kedveltem, de borbár, ami a helyén nyílt, az még inkább meggyőző. Kárpátia borház néven a Kárpát medencében készített kiváló magyar borokat kóstolhatunk, kiváló borászoktól, pazar környezetben, nagyon kedves kiszolgálás mellett.