DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

2020. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. december 13.
A Múzeumkert nevű központi egységbe azért ültem be, mert társam elment vásárolni valamit, ami engem nem foglalkoztatott különösebben, elektronikai cikk lehetett vagy ilyesmi. Az időt meg jobb eltölteni egy kocsmában. A teraszon ültem le, átnéztem az itallapot, majd némi hezitálás után egy deci Feind olaszrizling mellett döntöttem.
Nagyon kedves kiszolgálás -

Karamell Cukrászda Várpalota

2020. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. december 13.
A Karamell cukrászdában nagyon kedves, szívélyes, vendégszerető volt a kiszolgálás, 6 pont a lehetséges 5-ből. A beltér tiszta rendezett, a sütemények fősodratúak. Egy Eszterházy tortát kértem becsomagolva, otthon ettük meg, társam szerencsére szereti ezeket a main stream sütikert, nekem elég volt megkóstolni.
Értékelt: 2020. december 13.
A Bohém cukrászdától többet vártunk. Hangulatosabbat, izgalmasabbat, talán azért, mert a Bohém névre hallgató egységek Budapesten, Aradon és Kolozsváron jobb benyomást hagytak bennünk. Ebben nem sok különlegeset találtunk. Kértem egy mézes krémest meg egy tejeskávét, egyik 250 ft volt, a másik 450 ft, ez végül is jó ár/érték arány. A teraszon ültünk le.
Albán pékség -

Friss Pékség Várpalota

Értékelt: 2020. december 13.
Az albán pékségek olyanok, mint a kínai büfék, kis túlzással mintha stencilgéppel húzták volna le a választékot. Főként a dizájn az, ami némi különbséget tesz köztük. No meg a kiszolgálás. A várpalotai Friss pékség a hangulatosabbak közé tartozik. Itt egy „házi lepényt” kértem, ami 350 forint volt, megérte az árát. A kiszolgálás kissé személytelen.
A kedvesség kifizetődőbb, mint a mogorvaság -

Két Bagoly Étterem Várpalota

Értékelt: 2020. december 13.
A Fogadó a Két Bagolyhoz nevű helynek leginkább a neve jó. Meg végső soron a dizájn sem rossz, tetszett a XIX. századinak tűnő festmény, mely, mint megtudtuk, egy erdélyi elöljárót ábrázol, hogy kit, azt nem tudták a vendéglátók. A kiszolgálás cseppet sem volt sem kedves, sem szívélyes, inkább marcona, mogorva és elutasító.
Kellemes meglepetés -

Postakocsi Étterem Martonvásár

Értékelt: 2020. december 13.
Bevallom őszintén arra számítottam, hogy a martonvásári Postakocsi étterem olyan lesz, mint amilyen a legtöbb old school hely országszerte, melyek 40-50-60 éve működnek s jól-rosszul hozzák a magyar klasszikusokat, főként pulykamellre és csirkemellre alapozva, töltve és mártással, sütve és rántva, jó esetben néhány nemzetközi fogással színesítve.
Nagyon jó, de túlárazott -

Szél Fiai Fogadó & Cellárium Nyúl

2020. decemberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. december 13. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A legszebb belterű éttermek egyike a Kárpát medencében, nem próbálom leírni, a fotók önmagukért beszélnek. Voltam már itt két ízben 2010 körül, ideje volt a helyet ismét meglátogatni. Az erdei gombaleves finom, korrekt, házias, de kissé kötelességszerű. 1450 forintért többet várnánk. Ez lényegében áll majd’ minden fogásra, a 3950 forintos Carpaccióra és a 4500 forintos fogasra is.
Varázslatos családi vendéglő -

Dombi & Fiai Vendégfogadó étterme Tényő

Értékelt: 2020. december 13.
A Dombi és fiai a legszeretnivalóbb helyek egyike, ahol valaha megfordultam. Igazi családi vállalkozás, ahol az étterem alapítója a vendégekkel elegyedik szóba, a felesége, menye és egyik fia felszolgál, másik fia pedig a konyhát vezeti. Kevés helyről mondhatjuk el, hogy tulajdonosa saját szakácskönyvet is írt, mely mi másról szólna, mint a vadhúsokról, ami a vendéglő fő profilját adja.
Igazság szerint jobbat vártunk, de így is tisztes 5 pont -

Gusto13 Bistro & Delicate Veszprém

Értékelt: 2020. december 13.
A beltérben rendezvényre készültek, így csak a teraszon tudtunk leülni, amit nem bántunk, szép idő volt október első felében, a terasz meg igényes és szép kivitelezésű itt. Az uborkaleves (1300) savasabb az optimálisnál, benne a tartárnak ígért fogas inkább galuska, ezzel együtt a fogás nem rossz, de az igazság az, hogy jobbat vártunk.
Remek élmény, csodás hely, kiváló borok, kedves kiszolgálás -

Zelna Borbár Balatonfüred

Értékelt: 2020. december 13.
A Zelna borbár a Balaton-part mellett futó Zákonyi sétány egyik leglátványosabb egysége. A beltér pazar, a teraszról a kilátás festői. Az étlap szűk, viszont a kínált fogások izgalmasak. A kedves és mutatós séf hölgy a beltérben tartózkodott ottjártunk idején, a pult mögött, jelezte, hogy ő felel a konyháért, amikor mi arról érdeklődtünk, lehet-e enni valamit.