DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

Értékelt: 2020. október 28.
A Kiskert volt az idei balatoni kalandozás egyik csúcsélménye. A beltér és a terasz igényes, hangulatos. Az étlap jól átgondolt, összefogott, alapanyagait tekintve változatos. Minden étel külön kompozíció, mint ahogy a színvonalas éttermekben megszokott, nincs feltét/köret rovat. A borlap a Balaton körül gazdálkodó élvonalbeli borászatok nedűiből nyújt szűk, de színvonalas választékot.
Barátságos bisztró -

A Konyhám Balatonfenyves

Értékelt: 2020. október 28.
A Séfek séfjéből ismert Szikra Gabi bisztrója Balatonfenyvesen. Jópofa kis hely, szerény, de igényes választékkal, melyből érkezésünk idején (délután 2) elfogyott a tarja és a fondant, a tarját jelzik előre, a fondant hiánya csak rendeléskor derül ki.
Értékelt: 2020. október 28.
Szezon kívüli balatoni gasztrotúrámon nem lehetett kihagyni a magyar tenger első számú vendéglátó egységét, a Kistücsök nevű kulináris fellegvárat. Annál is inkább, mert legutóbb 2016-ban voltam itt és az ország egyik vezető vidéki éttermét, ha az ember megteheti, akkor látogassa meg legalább 3-4 évenként, ha nem sűrűbben.
Jó hely, de túlárazott -

Szálka Bisztró Aszófő

Értékelt: 2020. október 28.
Igényes, trendi halbisztró Aszófőn. Leültünk a beltérben, de megtudtuk a pincérünktól, hogy kell egy óra, míg a konyha előkészül a következő menetre, így aztán elmentünk az októberi hűvösben fürdeni egyet a sajkodi strandra. 16 fokos volt a víz, ami nem annyira rossz. Miután visszatértünk egy óra múlva, ismét elnyúlt a várakozás.
Szeretnivaló családi vendéglő -

Carpaccio Étterem Alsóörs

Értékelt: 2020. október 28.
Családi étterem mediterrán ízekre hangolva. A kiszolgálás ennek megfelelően lelkes, motivált szívélyes, felszolgálónk is a működtetők közé tartozik. (Persze ez nem garancia, találkoztam már arrogáns tulajjal is, de a főszabály mégis az, hogy az ember nagyobb lelkesedéssel dolgozik saját éttermében.
Értékelt: 2020. október 27.
A Centrum söröző a Guido Pizzéria mellett működik, nem csodálkoznék, ha azonos lenne a tulajdonos. A beltér akár hangulatosnak is mondható, bár nem sok intimitást nyújt. Az itallapon főleg kommersz tételek szerepelnek, de akad pár jó bor és tömény, Gere, Günzer, Frittmann borok továbbá Zsindelyes és Bálinti pálinkák.
Jobbacska pizzéria -

Guido Pizzéria Csongrád

Értékelt: 2020. október 27.
A Guido pizzéria lényegében fősodratú olasz-nemzetközi étterem, több talján klasszikus szerepel a választékban a pizzán kívül, mint például a caprese, a bruschetta, spagettik, vagy a lasagne. Továbbá süllőfilé roston vagy rántva, tintahal sörtésztában, ráknyárs és egyebek. A Cordon Bleu-t itt még mindig Gordon Blue-nak írják, az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen.
Értékelt: 2020. október 27.
Az Uránia mozi ma egy fősodratú étkezdének és egy fagylaltozónak ad otthont, miután eredeti funkcióját elvesztette, hasonlóan a régi vágású mozik többségéhez. Egy mákos meggyes marcipános fagyit kértem, mely nem volt rossz. Ára egyenesen mellbeverő, annyira kedvező, mindössze 200 forintot fizettem a tisztes gombócért.
Jó eperfagyi, nagyon kedves kiszolgálás -

Csabi Cukrászda Csongrád

Értékelt: 2020. október 27.
A Csabi cukrászda egy szépen berendezett fősodratú hely Csongrád központi részén. Ettem egy eperfagyit, ami jó volt, látszik és érződik is, hogy számottevő a természetes gyümölcstartalma, bár állaga nem tökéletes, itt-ott picit jeges. De tisztes 4 pontot megérdemel, akárcsak a lisztmentes brownie, amit már otthon ettem meg. A kiszolgálás kiemelkedően szívélyes és kedves.
Remek, 5x5-ös hely -

Bistro Fine Budapest

Értékelt: 2020. október 27.
Ha egy étteremben az ebéd-menü kiemelkedő kreativitásban és megvalósításban, akkor az egy nagyon jó hely. Ha középszerű a menü, attól még lehet nagyon jó. Nos, a Bistro Fine-ban ebédmenüt ettünk és nagyon meg voltunk elégedve. Jómagam füstölt makrélát kértem paradicsommal és fekete rizzsel, majd csokis browniet, társam sütőtökkrémlevest serrano sonkával és tökmaggal, valamint kardhalat édesköményhabbal, zöldbabbal és kelbimbóval.