DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

DEndre értékelései

2019. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. október 10.
A Zefír cukrászda igen népszerű helyi egység, átlagos, fősodratú sütemény felhozatallal. Többnyire elvitelre kérik az emberek a sütit, legalábbis az előttem állók közül egyik sem ült le. Jómagam egy croissant (270) kértem valamint egy ribizlifagyit (240). A croissant nem volt az igazi, de értékeltem, hogy nem fagyasztott cucc volt, a ribizlifagyi látott ugyan gyümölcsöt, de állaga nem volt megnyerő, durván jeges volt és hűtőízű.
2019. októberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. október 10.
A Béla nevű egység nyitása óta listámon van, a minap végre sikerült meglátogatni. Ez egy kifejezetten igényes hely, annak megfelelően népszerű is. Kitűnő sörök, kiváló borok, akadnak jó tömények is. Egyikből sincs nagyon nagy választék, de amit kínálnak, az a csúcsszegmens. Jómagam egy pohár Fehér Nyúl IPAt ittam, 680 ft a negyed literes pohár, ez korrekt-átlagos árfekvés.
Átlagos söröző -

Vereskocsma Tállya

2019. szeptemberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 26.
A Vereskocsma Tállyán amolyan faluszéli egység, de van neki közönsége. Barátságos emberek. Persze biztos segített az is, hogy egy tállyai borásszal tértünk be. Társam ivott egy pohár sört csapolva, ha jól emlékszem Kőbányai volt, jómagam vettem egy „Jutalom a nap végén – Lacinak” feliratú dobozos Kőbányait. Az italválaszték szerény, az árak alacsonyak.
Átlagos kocsma -

Gyöngyöm Presszó Tállya

2019. februárban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 25.
A Gyöngyöm presszó retro kocsma Tállya központi részén, közel a település egy szem étterméhez, az Oroszlánoshoz, mely mehetne nagyon jól, amennyiben sikerült volna az utóbbi évtizedekben fellendíteni a turizmust a borvidéken. De nem sikerült. Mi egy Dreher Pale Alet ittunk, ami a kommersz vonal egyik legjobb terméke, jól esett a sok borozás után, amit egy közeli pincészetben ejtettünk meg, nem írom a nevét, mert úgyis kimoderálják.
Átlagos kocsma -

Rózsakert Presszó Tállya

2019. februárban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 25.
A Rózsakert presszó egyszerű falusi kocsma, puritán berendezéssel, szuterén helységben. Van egy erénye neki, hogy ellentétben más egységekkel, hirtelen egy soltszentimrei italbolt jut eszembe rossz példaként, itt lehet helyi bort kapni, le is fotóztam a Dudovics pince Furmintját, ami többek között kapható itt. Ez kéne legyen az alap: minden kocsmában ott legyen a helyi termelők bora.
2019. szeptemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 25.
Alkonyi László neve legenda a borszakmában. Ő volt az a tőzsdeújságíró, aki nekifogott 1995ben és megteremtette a Borbarát szakmai magazint a semmiből. Írt több könyvet is, főként Tokajról. Aztán egy hirtelen váltással borásznak állt. Tállyán vett területeket, történelmi dűlőkben. Borainak felépítése Burgundiát követi.
Értékelt: 2019. szeptember 7. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A Mamut melletti Indigó megnyitása óta szerepel a célpontlistámon. Volt már úgy, hogy be is megyünk, de nem volt hely. Ezúttal szerencsésebbek voltunk. Ittunk csapolt Drehert, más nem volt, sörben nem túl erősek, egy remek sós Lassit, kiváló sajt-curryt meg tőkehal vindaloot. Hozzá rotit és fokhagymás-chilis naant. A naan és a két ragu szaftja csodás volt.
2019. szeptemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 7. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A Plézt véletlenül fedeztem fel a minap, nézegettem sétálva, hogy mi nyílt a Kolosy téren. A Pléz akadt utamba, egyébként a piac környéke inkább visszafejlődött. Vettem egy kecskesajtos fügés szendvicset (770 ft) és egy mentás narancsjuice-t (390 ft). A szendvics kiváló volt, kreatív, izgalmas, vibráló, remek harapásélményt adott.
Kiváló élmény -

Gléda Vendéglő Budapest

Értékelt: 2019. szeptember 7. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A Gléda vendéglőbe tavaly év végi megnyitása óta el akartam menni. Kerekes Sándor konyháján volt szerencsém több ízben is enni, [moderálva - a szerk. ] mindig meg voltam elégedve. A Gléda ezeket is felülmúlta. A kiszolgálás udvarias, megismerkedtem a séf-tulaj kiváló vendéglátói vénával megáldott, kedves feleségével is, akivel vállvetve csinálják az éttermet.
Átlagos "Meki" -

McDonald's Gyöngyös

2019. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. szeptember 5.
McDonaldsba jellemzően akkor teszem be a lábam, ha valamelyik gyermek ezzel nyaggat. Gyöngyösön is így volt. Nagyobbik fiammal voltunk egy borász barátomnál Gyöngyöstarjánban, majd amikor visszafele mentünk az autópályára, gondolta áldoz újabb hóbortjának, hogy sajtburgerből eszik többet, ezúttal négyet nyomott be. Egyiket menüben kértük fantával és sült krumplival.