Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 124 településen
Országjáró 400 városban
járt már
Felfedező 2870 helyen első értékelő
Népszerű író 1397 hasznos szavazat
Aktív tag 13 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 33722 feltöltött kép
Kiváló
2016. július 5.barátokkal járt itt 55 A Tanti azon Michelin-csillagos helyeink egyike, ahol délben menüt ehetünk, igencsak baráti áron. Már nagyon vártam az alkalmat arra, hogy kipróbáljam az étterem konyháját. A Tanti, mint véletlenül megtudtam, a Bortársaság tulajdonában van. Egy okkal több a kötődésre.
A kiszolgálás udvarias, az árak reálisak, 3800 ft két fogás, 4700 három fogás, ezen a színvonalon ez abszolút rendben van. Ettünk garnéla ceviche-t édesköménnyel, kaporszósszal, pazar volt ez az ételköltemény, tarját sült paprikával és konfitált fokhagymával, ez korrekt volt, nem jött át rajta a konyha magas felkészültsége, ilyet – sőt, jobbat - egyszerűbb helyen is ettem már. A mennyiség visszafogása tekintetében ezesetben túlzásba estek. Kértünk is kenyeret, nemcsak a jóllakás végett, hanem azért is, mert jól esik a tarjához egy hagyományos köretelem a salátafunkciót betöltő sült paprika mellett. Jó volt a zöldbabos tintahal, bár ebben sem mutatkozott a csillagos szint, de egy Gault Millau sapka már igen. Az igazság az, hogy egy déli menü keretében nem is várom el, hogy a konyha maximumot hozzon minden fogás esetében. Brutálisan finom volt a csoki-barack-hosszúbors kompozíció, a brownie-ganache-tuile játékot nagyon értékeltük. Ízlett a málna-mering-krémsajt háromszögben mozgó másik desszert is. A dizájn ízlés dolga, nekem túl modernista. Társam háromszor verte be a fejét túlságosan alacsonyra engedett lámpabúrába. Végül megadom neki az 5 csillagot a mosdó-dizánjért. Mert az nagyon megnyert, a beltér inkább 4 pont lett volna nálam. Csúcsélmény volt a Tanti, csak anyagi akadályai vannak annak, hogy vacsorára nem nevezünk be. Aki teheti, menjen el helyettünk is.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. július 5.barátokkal járt itt 55 A Café El Mondo-ba véletlenül akadtunk bele, annyira jól nézett ki kívülről (is), hogy muszáj volt bemenni. Mondtam az új hullámos kávék terén még járatlan aradi turnétársamnak, hogy itt biztos csúcskávét fogunk inni. Valahogy látszott a dizájnon. Így is lett. Kértünk a kávén kívül egy sört is, amit magunkkal vittünk, mert aznap mindketten vezetni szándékoztunk még.
Ez a hely maga a tökély. A berendezés leírhatatlanul szép, barátságos, otthonos, az ember keresgéli a szavakat, de úgysem leli. El kell menni, meg kell nézni. A kiszolgálás remek, a résztulajdonos-pultos kommunikatív, felkészült, elsősorban a kávék terén mozog otthonosan, ez vág a szakmájába. A háttérzene színvonalas. Kínálnak kézműves söröket a tavaly indult Etyeki Sörmanufaktúrától (800 ft palackonként, ez ebben a szegmensben fél literes sörre kifejezetten baráti, szaküzletközeli ár), néhány remek bort a magyar élvonalból, ahogy néztem, Szekszárd dominál, Taklerre és Mészáros Pálra emlékszem így hirtelen (ára decire vetítve 250 – 400, ami ismét igen baráti). A pálinkafront is erős, a Pannonhalmi főzdétől kínálnak több ízben is kitűnő párlatokat, fél deci 750 ft – másutt hasonló színvonalú helyen 1000 forint felett van a 4 cl. Frissen facsart narancs 200/dl. Jól néztek ki a sütemények is, de mivel épp enni mentünk, azok megkóstolását máskorra halasztottuk. Kiemelkedő hely az El Mondo, keresve sem talál az ember fogást rajta. De távol állunk mi attól, hogy fogást keressünk bármelyik vendéglátóipari egységen, örülünk, ha valami úgy jó, ahogy van.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. július 2.gyerekekkel járt itt 55 A Egoist valami egészen gyönyörű hely, visszarepít a beltér a boldog békeidőkbe. „Jugendstil” az épület és a beltér egyaránt, egészen rabul ejti a látogatót. Ehhez ha csak átlagos teljesítmény társul is, már nyert ügye van a helynek.
De itt még a sütemények is rendben voltak, erős nekik az 5 pont, nyilván nem Zazzi vagy Desszert neked színvonalról van szó, de azért jobbak a sima „jó” helyeknél, az árak pedig a minőséghez és a hely színvonalához képest igencsak rendben vannak, süteményenként 750 forintot perkáltunk le. A kiszolgálás kedves. Szerettünk itt lenni.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. július 2.egyedül járt itt 55 A Manga cowboy egész jó élményem volt pár éve, amikor Kill Bill csirkeszárnyakat ettem itt előbb én, majd egy jóbarátom, be is számoltam róla e fórumon. A minap arra sétálva gondoltam, betérek, ismét. Sajnos, mivel reggel volt - a számlán 9. 52 perc szerepel ami hitelesnek tűnik emlékeim alapján - még nem szolgáltak ezzel a legendás fogással.
Elhatározott szándékom volt, hogy teszek még egy próbát, miután a második alkalommal én sem bírtam megenni azt amit a jóbarátom otthagyott. Azóta volt szerencsém két millió Scoville értékű Trinidad Scorpion chilit enni minden nélkül valamint apró zsíroskenyér kockán, gondoltam csak megbirkózom ismét azokkal a “rettenetes” csirkeszárnyakkal. Mivel meleg konyha még nem volt, egy mangós tapióka-pudingra esett a választásom, ami nagyon, de nagyon ízlett. 590-ért best buy. A kiszolgálás kedves volt, a hely hangulata is remek, nekem ez egy öt csillagos élmény volt ezúttal.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. július 2.családjával járt itt 55 A „Miegymás” egy egyedi hangulatú, remek kis hely az Arany János utcában, komoly erényekkel és kisebb-nagyobb hibákkal. Kínálnak menüt, érdekes, hogy a két azonos árú salátából csak egyik kérhető a menü részeként. Vannak kézműves söreik, aránytalanul drágán, így arról lemondtunk. A kávé jócskán átlag feletti.
Ettünk palóclevest, amiben hús helyett kolbász volt. Kérdeztem poénkodva, hogy ez – ellentétben a hely által kínált trendi ételekkel – ugye nem „laktózmentes, húsmentes és gluténmentes”, mondja a kislány, hogy nem, ez hagyományos. Mondom: akkor biztos birkából van. Mondja, nem. Akkor marha vagy borjú, netán sertés? Sertés, mondja a rendkívül aranyos hölgy s hozzáteszi hamiskás mosollyal ”szörnyen restelkedem”. Jól, megoldotta helyzetet. A marokkói leves elég laza volt, fűszerezése tetszett. Jó kenyeret adtak hozzá. Az olívaolaj pomace, gyenge minőségű, enyhén még avas is, az ilyesmikre oda kellene figyelni. A saláták jók voltak, az avokádókrémes szendvics is, a desszertet nem találtuk kiemelkedőnek. A konyha jóindulattal kap 4 pontot. A kiszolgálás viszont ötös, a természetes kedvesség, ami áradt a felszolgálónkból visszatérésre csábít.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2016. június 29.a párjával járt itt 55 Érd ütőere a Budai út, itt van a legtöbb üzlet, étterem, kocsma. Nem csoda, hogy a Lipóti pékség is itt nyitotta meg az egyik érdi egységét. Mint a hely honlapján olvasható, az 1992-ben Lipótról indult cég 2007-ben “átvette a Tatabányai Sütőtipari Vállatot”, majd megvetette a lábát Érden, Esztergomban és Tatabányán.
Tehát hamarabb voltak itt mint Budapesten. Ehhez képest mi csak a minap jutottunk el ide, midőn délről közelítettük meg a Fővárost és gondoltuk, megállunk valami jobbféle kenyeret venni A “régi idők rozskenyere” a kedvencünk a választékból, ebből vettünk egy felet, továbbá kipróbáltunk néhányat a Lipóti tejtermékekből. Nem tudom, hogy a Cserpessel feladták–e az együttműködést, de az utóbbi időben több helyen is saját márkajelzésű termékekkel találkoztam. Ezek is ütik egyébként a szintet. Itt is az kulcs, mint a Mlinarban, azt kell venni ami jó. Ott bureket, itt rozskenyeret. S akkor arra is lehetősége van az embernek, hogy magas pontszámot adjon, ami jó érzés.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Gyenge
2016. június 28.gyerekekkel járt itt 25 Érden csupa jó élményünk volt, de ezért volt egy kivétel is. Az Éden cukrászda olyan, mint a fősodratú igénytelen magyar cukrászat állatorvosi lova, sok zselatin, por, száraz sütemények, érdektelen kombinációk, szintetikus ízek. Az ember szívesen írna jót, mert a kiszolgálás kedves, de hát ami nem jó, az nem jó.
A sütemények nagyon olcsók, látszik, hogy itt az árversenybe szálltak be s nem a minőségi versenybe. 210 forintért már adnak krémest meg puncsszeletet a torták jellemzően 400 körül vannak. Lenne inkább a duplája, de lenne jó…
2Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. június 28.gyerekekkel járt itt 45 Tavalyi érdi látogatásunk vezérmotívuma a cukrászda volt, egyikből kijöttünk a gyerekekkel, másikba betértünk. Elég jól bírták. A Korona cukrászda volt a második meglátogatott hely, ez voltaképp egy fedél alatt söröző, étterem, cukrászda és fagylaltozó. Mi ezutóbbi funkciót próbáltuk ki s abszolút meg voltunk elégedve.
Nyilván nem a Fragola s a többi új hullámos fagyizó fagylaltcsodáit kell várni, de a hagyományos vonalon belül kifejezetten jó fagylaltot főznek itt. Vaníliát kértek a gyerekek és tiramisut. Úgyhogy elégedetten sétáltunk tovább, kézben a gombócainkkal.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. június 28.gyerekekkel járt itt 45 Érden több helyütt is lehet remek fagylaltot enni, ki is próbáltuk a gyermekekkel, pár helyet, többek között a Punto Gelato nevű egységet, mely azzal hirdeti magát, hogy cukormentes és hagyományos ínyencségeket egyaránt kínál. Vettem a kölköknek két-két gombóc fagylaltot, jómagam csak megkóstoltam az övékét.
Úgy rémlik, hogy volt egy dárgadinnye, egy mangó, egy eper és egy málna. Korrekt, jó ízű fagylaltok voltak ezek, nem mondom, hogy műfajcsúcsok, de bármikor megismételhető, átlag feletti gombócok.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2016. június 28.egyedül járt itt 45 A Vita pékség egyike azoknak az egységeknek, ahol a pékárun kívül egyéb érdekes, mentünkben fogyasztható ételeket is kínálnak. Midőn tavaly Mikulás napján ott jártam, épp a pizzákat akciózták, egységesen minden pizzaszelet 200 forint volt, ami felettébb barátságos árfekvés. A pizzaszeletek eredeti ára, (kb 300) sem volt vészes.
Tartanak bureket is, azt is nagyon szeretik az egész család. Némi hezitálás után egy tonhalas olajbogyós pizzaszeletet kértem, ami még langyos volt és nagyon jól esett. Nincs kizárva, hogy még betérünk.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
4475 értékelés / 448 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
390 település / 39 oldalon