DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

Kiemelkedő kocsma -

Nyugi Kert Szeged

2020. júniusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. november 8.
A Nyugi kert a szegedi diákság örökzöld találkozóhelye. Itt a kilencvenes évek első felében már lehetett elviselhető fröccsöket inni, barátságos, hangulatos környezetben, s ez azóta sem változott. Vannak viszont ma már kifejezetten jó söreik is, mi nyilván ezek közül válogattunk, pontosabban jómagam ittam a Hoptoptól Tropicalt, mert jóbarátom nagyfröccsöt ivott a ház roséjából.
Adnék még egy esélyt a konyha pontszámának a javítására -

Bisztró 71 Révfülöp

Értékelt: 2020. november 8.
Az étlap hosszabb bisztrókban megszokottaknál hosszú, itt igen sok mindent kínálnak, vargányás kacsamellet, konfitált sertéstartját, rosé sertésszűzet, dödöllével körített mangalicapörköltet, marhaszegyet vadasan, burgereket, szendvicseket, salátákat s még csak a felénél sem vagyunk.
Értékelt: 2020. november 8.
A Bock bisztró balatoni egysége büszkélkedhet a legszebb kilátással a hálózaton belül, belátni a környező házak lejtését egészen a tó tükréig. A beltér is pazar, beleillik a korábban nyitott egységek sorába: fesztelen elegancia némi polgárpukkasztó beütéssel, amit leginkább a miniláncolat corporate séfjének, Bíró Lajosnak a bárdos-véres-öltönyös fotója biztosít.
2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. november 7.
A beltér megnyerő, ízléses, otthonos, faltól falig borospolcok, két boroshordó is helyet, illetve funkciót kapott, nemcsak szépek, de praktikus asztal-helyettesítők. Idén ősszel voltam itt mésodízben. Már csak egy-két bor volt nyitva, de azokból térítésmentesen is lehetett kóstolni.
Trendi, túlárazott bisztró -

Szomszéd Kertje Csopak

2020. októberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. november 7.
Hangulatos, új hullámos, télen is nyitva tartó bisztró. Mikor bementünk és igyekeztünk elfoglalni egy asztalt, szezonon kívül, a szinte üres étteremben, úgy állt elénk a pincér hölgy egy kemény „segíthetekkel”, mintha valami szentségtörést követtünk volna el. Mondom ez egy étterem, ha minden igaz, mi meg enni jöttünk.
Értékelt: 2020. november 6.
A Cibulya családi pékség fősodratú, sok izgalmat nem hordoz, távol van a mai minőség-centrikus, többnyire kovásszal dolgozó kézműves csúcspékségektől. De kedves a kiszolgálás, kedvezőek az árak, szép a beltér. Vettem egy lisztmentes brownie-t, valamint egy kókuszos koszorút, a kettőre fizettem 390 forintot, amiből a brownie került 250 forintba.
Értékelt: 2020. november 6.
A Francia pékség Csongrádon sem francia. Kértem pár apró péksüteményt, egészen apró szilvalekváros papucskákat, mondtam, hogy ízelítőnek lesz, próbáltak rávenni, hogy többet vegyek, de nem hagytam magam meggyőzni. Mondtam, hogy majd visszajövök, ha finom. Erre a pultos hölgy megjegyezte, hogy még nem látott arrafelé, jó arcmemóriája lehet, tény, hogy először jártam ott.
Jó kis kocsma -

Unicum Presszó Csongrád

Értékelt: 2020. november 6.
Az Unicum presszó hangulatos egység, rokonszenves, közvetlen tulajjal. Ha nem lettem gépkocsival, akkor stílszerűen Unicumot ittam volna. Így meg valami gyümölcslevet kértem szódával felspriccelve, amire írd és mondd 110 forintot fizettem. Retro életérzés. A falon hangulatos fekete – fehér képek, egyikükön két ember a kocsmában gigantikus, tán három literes vagy annál is nagyobb poharakból issza az italát.
Jobbacska hely -

Pronto Bistro Csongrád

Értékelt: 2020. november 6.
A helyi fiatalság által frekventált, jobbacska, az átlagot valamelyest meghaladó egység, nagyon kedvező árakkal Csongrád központi részén. Pizzák (1500-ért többnyire), pasta-k (1600-ért többnyire), néhány hús és halétel, pár vega fogás. Egy fish and chipszet kértem (1250 ft), ami nem volt rossz, bár a bunda olajosabb és vastagabb volt az optimálisnál.
Értékelt: 2020. november 6.
A Placc kávézó volt az egyik legmeggyőzőbb hely Csongrád központjában. Jó dizájn, kedves kiszolgálás, finom rétes, így tudnám összefoglalni a magam tapasztalatait. Külön tetszett, hogy mákos rétesből többfélét is tartanak, a mák nemcsak alkalmas arra, hogy almával, sütőtökkel vagy meggyel vegyítsék, hanem kéri is, mivel jót tesz a sav az ízegyensúlynak.