DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

2020. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 9.
A Pufi pékség igen közel van a Lipóti pékséggel együttműködésben funkcionáló Nagyi Kamrájához, de ide is benéztem, mert az ember kíváncsi. Átlagos, korrekt hely, valami péksütit kértem, amit nem volt kiugró, továbbá egy fél literes ásványvizet, amit eliszogattam a hely teraszán, ahonnan barátságos kilátás nyílik Balatonalmádi fél-külvárosára.
2020. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 9.
A Zánka borozó Balatonalmádi központjához közel működik, egy fokkal jobb az átlagnál. Tartanak Kristinus borokat Kéthelyről, ami jó pont, másik jó pont, hogy az árak is alacsonyak. A beltér átlagos, a terasz hangulatos. Egy Soproni India Pale Ale sört (450 ft) kértem az Óvatos Duhaj sorozatból, ezt elvitelre, mert autóval voltam, továbbá két deci szódát, amit helyben megittam, mert igencsak megszomjaztam az úton s ez volt az első hely Almádiban.
Jó hentesbolt, mely egyben büfé is. -

Lacco Hentesbolt Diósd

2020. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 5.
Jó érzés volt e hentesboltban (mely egyszerre lacikonyhás is, ott virítanak a csábító disznóságok a melegtartóban, hurka, kolbász, sült) váltani pár mondatot a tulajjal, aki láthatóan nagy rocker. A Rock rádió matricája kint is van a bolt ajtaján. Több fotó is ki van téve az üzletben, melyen a pultban tevékenykedő úr szerepel a magyar rock élet nagyjaival.
Átlagos albán pékség -

Friss Pékség Balatonalmádi

2020. júliusban, egyedül járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 5.
A Friss pékség egy albán egység Balatonalmádiban, közel a település legfrekventáltabb, minőségi helyekkel leginkább feldúsított részéhez. Annyiban különbözik a többitől, hogy itt mintha valamivel magasabbak lennének az árak, mint másutt. Persze még mindig alacsony árakról beszélünk. Egy Ischlert kértem (345 ft) valamint egy perecet (200 ft).
Vegyes élmény: kiváló kávé, átlagos szörp, jó sajttorta, cseppet sem kedves kiszolgálás -

Tizen1 Kávézó Veszprém

2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 4.
A Tizen1 Kávézó egy igényes hely. Kár, hogy a kiszolgálás igencsak kívánnivalót hagy maga után. Egyik társam, egy idősebb hölgy kedvesen, mosolyogva azt mondja, hogy „mindenekelőtt szeretnék egy nagyon finom kávét”, mire a pultos nemhogy azt felelné, hogy „legjobb helyen van hölgyem”, vagy azt, hogy „itt biztos ihat”, vagy bármi emberit, hanem kifejezett türelmetlenséggel, annyit mond némi bosszúságot tükröző arckifejezéssel (nagyjából azt olvastam le róla, hogy „ugyan mit fáraszt engem itt ezzel a kedélyeskedő szöveggel”) hogy „jó, mást?
2020. júliusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 4.
A Papok borozójába idén júliusban sikerült eljutni két jóbarátommal. Ők fogast ettek gerslirizottó körettel, meg voltak vele elégedve. Az árak magasak, az étlap is ígéretesebb a balatoni helyek zöménél. A beltér és a terasz rendkívül hangulatos.
Remek mangó fagyi -

Amaretto Due Balatonalmádi

Értékelt: 2020. augusztus 4.
Az Amaretto Due Az anyaegységtől nem messze működik, de forgalma már tisztes, sor kígyózott a pult előtt ottjártam idején. Balatonalmádiban tett látogatásom negyedik állomása volt ez, fagylalt műfajon belül az első. Egy mango light fagyit kértem, 320 ft volt. A fagyi ízre-állagra egyaránt meggyőző volt számomra, áradt belőle a természetes gyümölcsíz, meg is adok rá 5 pontot.
Jó hotdog, grill kolbásszal. -

Cafe Racer Bistro Balatonalmádi

Értékelt: 2020. augusztus 4.
A Racer bisztróba szemerkélő esőben ültem be. Nem vagyok motoros, de bírom a motorosok szolidaritását. Itt azt olvashatjuk a falon, hogy „nem számít honnan jöttél, milyen a (hm a motorod… ruhád … erre nem emlékszem, a fotón el van takarva), ha motoros vagy, testvérem vagy”.
Remek kávézó-söröző -

Bab Kávézó Balatonalmádi

Értékelt: 2020. augusztus 4.
A Bab Kávézó nagyon igényes hely, tetszetős a dizájn, a kínálat, kedves a kiszolgálás, barátságosak az árak. A Fehér Nyúl nevű kitűnő budapesti kézműves sörfőzdének a söreit igen baráti áron adják, 890 forintért, hasonlítsuk ezt össze azzal, hogy a szaküzletben is 700-800 ft egy ilyen minőségű sör, alig van rajta felár.
Átlagos söröző -

Picuri Kocsma Balatonalmádi

Értékelt: 2020. augusztus 4.
A Magyar Konyha Balaton-kalauzába jellemzően okkal kerülnek be a helyek. Hogy a Picurin mit találtak, ami beemelte ezt a teljesen átlagos, tizenkettő egy tucat-kocsmát a kiadványba, arról fogalmam nincs. Sem a dizájn, sem a kínálat nem predesztinálja erre a helyet. Nem teszem őket a nem ajánlott kategóriába, mint ahogy egyetlen átlagos kocsmával sem teszek ilyen barátságtalanságot.