DEndre étterem értékelései

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

DEndre értékelései

2019. novemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. december 11.
Érdekes koreai egység, a pultos lányok nem különösebben lelkesek, szívesen váltanék szót velük az ételekről, várom, hogy ajánljanak valamit, de semmi. Nem arrogánsak, barátságtalanok, leginkább közömbös-udvariasak, mindenféle szívélyesség hiányzik belőlük. Elég drágán adnak itt aprócska fogásokat, ez nekem pont megfelelt, hiszen a szomszédban volt asztalfoglalásunk ebédre, csak hamarabb érkeztem.
Remek házi sör olcsón -

Szőlő Bár Bodrogkisfalud

2019. novemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. december 11.
A Szőlő bár egy rendkívül hangulatos egység Bodrogkifalud határában. Rusztikus, szemgyönyörködtető a terasz, de a beltér is megnyerő. Tartanak jónéhány bort, zömmel középvonalas pincészetekből, számomra a kézműves sörök az igazán relevánsak, melyeket a Serforrás főz. Vettem is másfél litert, ennyi elvitelre a minimum.
Értékelt: 2019. december 8.
A Madeleine café egy barátságos, szeretnivaló reggeliző kávézó. Kimérik Kattra Imre borait, 600 ft egy deci Chardonnay vagy rosé. 40 cm átmérőjű palacsinta 750 ft, melegszendvics 800, hideg túrógombóc 680. A kiszolgálás nagyon kedves, vélhetően a tulajdonos hölgy áll a pultban. Jómagam egy mézes citromos teát kértem, árára nem emlékszem, de nem volt vészes.
Legjobb etyeki étterem -

Rókusfalvy Fogadó étterme Etyek

2019. szeptemberben, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. december 8.
A Rókusfalvi fogadó kedvenc etyeki helyem. Nemcsak azért mert kedvelem a pincészet borait, hanem azért is, mert épp azt az irányzatot követik a gasztronómiában, amit a legjobban értékelek és követendőnek tartok, a magyar kulinária, a magyar hagyományok minőségelvű megújulását. Az étlap példásan rövid, két leves, három előétel kilenc főétel, négy desszert.
Kiváló pince -

Nádas Borműhely Etyek

Értékelt: 2019. december 8.
A Nádas borház fele véletlenül vitt az utam, egy tábla irányított oda. Épp fotózták az tételeket. Megtudtam, hogy a tulajdonos korábban a Kristinus birtokon dolgozott borászként, így érthető volt, hogy kiváló borokat mutatott. Két palackkal vettem is. Rangos díjai is vannak, ami nem csoda. Készítenek pezsgőket is, azt nem volt alkalmam kóstolni.
Jó pincészet -

Flamingó Borház Etyek

Értékelt: 2019. december 8.
A Flamingó borház egy sajátos egység, ritka, hogy egy vállalkozás más szőlőit dolgozza fel, de mindössze egy hektár termését válogassa össze. A borok 2016-osak voltak, korrektek, a cég képviselője megmutatott négy tételt, pedig igyekeztem lebeszélni, mondtam, hogy így is, úgy is kettőt veszek nagy valószínűséggel, ezt is tettem.
Átlagos söröző -

Kácsor Fogadó Étterme Etyek

Értékelt: 2019. december 8.
A Kácsor fogadó egyszerű falusi kocsma, ahová már néhányszor betértem korábbi években egy-egy kisfröccsre az etyeki boros rendezvények alkalmával. Ezúttal autóval mentem, így két deci szódát ittam, hazavitelre meg kértem egy fél literes narancsos Márkát. A választék ultrakommersz, az árak elég kedvezőek.
Átlagos söröző -

Etyeki Presszó Etyek

Értékelt: 2019. december 8.
Nem ártana nevet adni ennek a presszónak, az teszi egy egységet egyedivé. A beltér tágas, nincs kihasználva, néhány vendég támasztja csak a pultot. A pultos hölgy épp hátul telefonált, amikor megérkeztem, egy idő után azért odajött és kiszolgált. Egy kávét kértem, aminek sem az ára, sem a minősége nem volt kiugró. Kommersz sörök, borok és tömények kaphatók itt, korrekt áron.
Értékelt: 2019. december 8.
Az Etyeki Pékségbe a nemrégiben egy napos, de hűvös november végi reggelen mentem be. A beltér hangulatos, választék korrekt, nem csúcshely, de egyértelműen jobb az albán pékségeknél. Egy magos perecet kértem valamint egy tepertős pogácsát. Mindkettő megérdemli a 3,5-4 pontot, bár pogácsából azért ettem sokkal jobbat is, persze rosszabbat is.
Kiváló pincészet -

Etyeki Kúria Etyek

2019. decemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. december 8.
Bosszantó újraírni egy értékelést, de nem lelem a gépen, amit írtam az Etyeki Kúriáról. Itt is 2001-ben jártam először, akárcsak Kattráéknál és Hernyákéknál. Azóta sokat fejlődtek. Igazi mintabirtok. Kiváló a kiszolgálás, öröm a vendégfogadásra szakosodott hölggyel beszélgetni. Kitűnőek a borok, magas szintű technológiát használnak. Pazar a kilátás a birtokról.